UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Києві скульптори показали роботу над пам'ятником гетьману Мазепі, який буде встановлено в Києво-Печерській лаврі

Видатний гетьман повертається у Києво-печерську лавру

У Києві вперше показали пам'ятник гетьману і меценату Івану Мазепі, над яким працюють відомі українські скульптори Олесь Сидорук та Борис Крилов -  вони презентували свою проміжну роботу над погруддям.

Читайте також: У Києво-Печерській лаврі вперше помоляться за упокій Івана Мазепи

Про це повідомив у своєму блозі OBOZ.UA засновник фонду "Рідна країна" Микола Томенко, який разом з очільником Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" є ініціатором створення та встановлення памʼятника знаменитому Гетьману та визначному меценату Івану Мазепі в Києво-Печерській лаврі.

Реалізацію проекту підтримують також Київський університет будівництва та архітектури та Фонд "Залишайся з Україною". 

Ця важлива історико-просвітницька справа здійснюється виключно за меценатські кошти. Тож всі охочі ще зможуть приєднатися до її остаточного втілення, оскільки попереду ще виливка із бронзи та робота над гранітною основою памʼятника.

В планах ініціаторів цього проекту також відкриття Музею Івану Мазепі в Онуфріївській (Палатній)) вежі, яка знаходиться на території Києво-Печерської лаври. Визначний Гетьман обов'язково повернеться до шанованих ним місць.

Читайте також: В Ізюмі з'являться вулиці Бандери, Мазепи та Дудаєва

Життя і діяльність гетьмана тісно пов'язані з Києво-Печерським монастирем. Він був чи не найщедрішим ктитором української Церкви і Печерської обителі за весь період її історії. Саме меценатство Мазепи стало підґрунтям, матеріальною базою, на якій пишно розквітло мистецтво нового стилю "мазепинське барокко". Його коштом збудовані мури навколо Лаври та храм Всіх Святих, відновлені найдавніші Велика Успенська та Троїцька надбрамна церкви, але ще за життя Мазепу придали анафемі за небажання коритися Московії.

 Значних зусиль і коштів доклали до розбудови обителі духовні побратими гетьмана К. Мокієвський, П. Герцик тощо. Завдяки їм наприкінці ХVII - на початку ХVIII ст. архітектурний ансамбль Києво-Печерської лаври набув вигляду, який без істотних змін зберігся до наших днів.