UA / RU
Підтримати ZN.ua

В адміністрації США тривають дискусії щодо підтримки несподіваної операції України в Курській області — WP

США досі сумніваються щодо цілей “курської операції” та стурбовані ризиком ескалації у відносинах із Москвою.

Заскочена зненацька несподіваною “курською операцією” України на початку цього місяця, адміністрація президента США Джо Байдена все ще обговорює, чи варто допомагати українським силам утримувати й, можливо, навіть розширювати шматок території, який вони зараз контролюють у Курській області РФ, повідомляє WP.

Читайте також: Росіяни розганяють фейк про застосування ЗСУ хімічної зброї в Курській області

За словами американських чиновників, Пентагон запитав українців, що їм потрібно для успіху цього маневру, але жодних рішень про матеріальну підтримку прийнято не було.

Внутрішні дискусії в адміністрації зосередилися на тому, чи варто коригувати вміст пакетів з озброєнням, які зараз відправляються Україні: включити в них більше бронетехніки або прискорити доставку певних боєприпасів та іншого обладнання, яке могло б допомогти українцям закріпитися і захистити себе на російській території, яку вони зараз контролюють.

Адміністрація Байдена раніше надавала пріоритет прискоренню постачання певних видів озброєнь в Україну у зв'язку зі зміною умов на полі бою, включаючи поповнення запасів засобів для протиповітряної оборони, коли Росія посилила повітряні атаки.

На тлі дискусій щодо “курської операції” домінують два питання. Американці кажуть, що вони не впевнені в загальній наступальній стратегії Києва, а залежність України від американської зброї відродила побоювання щодо прямої ескалації конфлікту США і НАТО з Росією.

Поки що Штати заявляють, що не мають чіткого уявлення про цілі України щодо контролю території всередині Росії, а також про те, чи має Київ намір утримувати цю територію або розширювати операцію. 

“Можливо, у них є план, але вони не діляться ним з нами”, - сказав американський чиновник на умовах анонімності.

Хоча офіційні особи США й України публічно заявляють про міцні відносини, їхні зв'язки неодноразово піддавалися випробуванням протягом повномасштабного вторгнення РФ через розчарування й розбіжності щодо стратегії та рівня підтримки, яку повинен надавати Захід.

Водночас, попри те, що вони не були поінформовані заздалегідь і наразі занепокоєні загальною стратегією, деякі представники адміністрації США та військові висловили захоплення тим, як українські сили впоралися з наступом на Курську область, зазначивши, що ЗСУ використали деякі американські тактичні прийоми, які не захотіли або не змогли застосувати в контрнаступі торік. 

Читайте також: Експерт розповів, який напрямок є найгарячішим у Курській області

Після ризикованого контрнаступу влітку минулого року українські офіційні особи й нове командування зробили вибір на користь більш тісного кола секретності в Києві. Американські чиновники заявили, що, хоча вони фіксували пересування українських військових навколо прикордонного міста Суми, Київ не поділився своїми планами заздалегідь.

В адміністрації США також виникли питання щодо використання американської зброї для наступальних дій всередині Росії, адже це може суперечити заявленій політиці Штатів, спрямованій на уникнення ескалації у відносинах із Москвою.

“Не відбулося жодних змін у рекомендаціях, які ми надали Україні щодо того, де і як вони можуть використовувати американську зброю для самозахисту через кордон”, - заявив у п'ятницю, 23 серпня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

Посилаючись на послаблення президентом Джо Байденом у травні заборони на удари наданими США боєприпасами через кордон з території України у відповідь на російські удари з повітря і землі, Кірбі зазначив, що ЗСУ дозволено використовувати надані Штатами матеріали для захисту від російської агресії.

“Ми все ще вивчаємо цю політику”, - сказав він про решту обмежень.

Американські офіційні особи раніше заявляли, що переглянута політика вузько зосереджена на використанні таких видів зброї, як гаубиці і реактивна артилерія. Зміни, зокрема, залишили чинною заборону на використання боєприпасів великої дальності, таких як ATACMS, і не стосувалися доставки зброї та транспортних засобів наземним шляхом на територію Росії. Проте українські війська, за словами аналітиків і солдатів на місцях, вже використовують американську техніку під час “курської операції”.

Росія публічно звинуватила США у причетності до цього наступу, що адміністрація Байдена різко заперечила. Американські офіційні особи заявили, що вони не надавали розвідданих для підтримки операції в Курській області.

“Я не передбачаю, що Сполучені Штати допомагатимуть або надаватимуть підтримку в обміні розвідданими, що уможливить подальше захоплення суверенної російської території”, - заявив ще один американський чиновник.

Українське військове командування розраховувало, що Росія буде змушена відвести сили з інших ділянок фронту на сході України для захисту Курської області, але поки що Москва уникає виведення підрозділів із Донеччини.

Тим часом російські війська наближаються до міста Покровськ на сході України, й деякі українські солдати кажуть, що обороняти цей район стало важче, оскільки резерви й боєприпаси перекидаються на північ до Курської області РФ, а також  почалася евакуація цивільного населення.

Але Штати не пропонують порад, і Київ не просив про них, заявив американський чиновник. 

Читайте також: Курська дуга: аналітики кажуть, де просунулися ЗСУ, а де – росіяни: карта

Про те, що відбувається на курському напрямку та як від цього залежить ситуація на українському Донбасі, розповідав Віталій Кононученко в статті “Курська область vs Покровськ”.