UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд визначився як направлятимуть військовозобов‘язаним повістку, якщо не оновлено дані в ТЦК, ЦНАПі чи Резерві+

Відповідний механізм передбачено в постанові Кабінету Міністрів

Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період встановлено новою постановою уряду, яка оприлюднена на офіційному сайті Кабінету Міністрів України. Зокрема в постанові КМУ вказано механізм сповіщення в разі того, якщо військовозобов'язаний не звернувся для оновлення даних до центру надання адміністративних послуг, ТЦК або не виконав оновлення через додаток “Резерв+”.

Читайте також: Новий закон про мобілізацію пояснили в МОЗ: ВЛК дистанційно та повторна перевірка рішення МСЕК

Як передається повістка тим, хто не оновив дані через 60 днів після вступу в силу закону про мобілізацію?

Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана органами військового управління поштою.

Таке відправлення надсилається рекомендованим відправленням з оголошенням цінності та з описом вкладення. Відповідне надсилання документа має відбуватись також з повідомленням про вручення на адресу місця проживання військовозобовязаного.

Днем явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше чотирнадцятого дня від дня надсилання повістки засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Цілодобовий режим оповіщення та інші нові норми

Представники, які законом уповноважені вручати повістки, можуть здійснювати оповіщення самостійно, а також у складі груп осіб, які мають відповідні повноваження.

Серед новацій також можливість реалізувати таке оповіщення цілодобово у визначеному переліку місць:

В кожному з місць уповноваженими на це є різні представники влади. Наприклад, за місцем роботи або навчання резервісти та військовозобов’язані можуть бути оповіщені представниками підприємства чи установи, де працює військовозобов'язаний. Також такі повноваження є у представників закладу освіти та представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Крім того, в цьому випадку оповіщення можуть проводити групами оповіщення, в складі районних, міських держадміністрацій, підприємства, ТЦК і поліцейські.

Раніше, Міністерство оборони України представило мобільний застосунок “Резерв+”, через який військовозобов’язані можуть оновити облікові дані – номер телефону, адресу проживання та адресу електронної пошти. Застосунок доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market з 18 травня – у день набуття чинності нових норм Закону про мобілізацію.