UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці найбільше довіряють ЗСУ та волонтерам, ВРУ не довіряє понад 50% громадян — опитування

Більшість респондентів висловлюють недовіру державному апарату.

Серед державних та суспільних інститутів українці найбільше довіряють Збройним силам України, волонтерським організаціям, добровольчим загонам та Національній гвардії України. Такі дані соціологічного опитування опублікував Центр Разумкова.

Так, ЗСУ довіряють  96% опитаних, волонтерським організацій 88%, добровольчим загонам 87%, Нацгвардії 86%, Державній службі з надзвичайних ситуацій 85%, президенту України 83%, Міністерству оборони України 78%, Службі безпеки України - 74%, Нацполіції - 71,5%. У свою чергу церкві довіряють 70% опитаних, громадським організаціям 66%, а ЗМІ 65%.

Соціологічна група "Рейтинг"

При цьому уряду довіряють половина опитаних громадян, а рівень довіри до органів місцевого самоврядування є дещо вищим та складає 62%.

Соціологічна група "Рейтинг"

Більшість опитаних висловлюють недовіру державному апарату (чиновникам не довіряють 64% респондентів), політичним партіям не вірять 63%, судам та судовій системі загалом 59%. Верховній Раді України не довіряють 51%.

Українці частіше висловлюють недовіру, ніж довіру комерційним банкам (не довіряють їм 48% респондентів, тоді як довіряють — 34%), прокуратурі (відповідно 48% і 37%), Національному агентству з питань запобігання корупції (відповідно 43% і 32%), спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (відповідно 42% і 34%), Національному антикорупційному бюро України (відповідно 41,5% і 35%), профспілкам (відповідно 38% і 31%).

Соціологічне опитування проведене Центром Разумкова з 22 лютого по 1 березня 2023 року в рамках проекту Програми MATRA, що фінансується Посольством Королівства Нідерландів в Україні. Опитування методом face-to-face лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії серед 2020 респондентів віком від 18 років.  Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.