UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україні треба протриматися пів року, щоб на фронті стало легше, але є умова ‒ Sky News

Наразі Україна потребує великої кількості озброєння.

Британський військовий аналітик Майкл Кларк вважає, що Україні треба протриматися пів року у протистоянні з Росією, щоб переломити ситуацію на полі бою, яка поки складається «на користь окупантів». Це станеться за умови, якщо союзники, зокрема США, постачатимуть зброю для ЗСУ.

Таку відповідь експерт дав на питання від одного з читачів Sky News, який цікавився, скільки часу знадобиться для того, щоб будь-яка допомога змогла змінити перебіг бойових дій.

Читайте також: Україна не матиме шансів на перемогу без 60 млрд доларів допомоги США – Зеленський

Кларк зазначив, що російські війська починають наступати по всій лінії фронту.

«У росіян немає сил для великого стратегічного наступу, але вони, схоже, вважають, що Україна може зламатися, якщо їм вдасться дотиснути її влітку. Оскільки українцям доводиться відступати в основному через брак боєприпасів, загарбники можуть мати рацію», ‒ зазначив аналітик.

Він додав, що для ЗСУ терміново треба 155-мм артилерійські снаряди, танкові боєприпаси, ракети для батарей протиповітряної оборони, загалом шість чи сім зенітно-ракетних комплексів Patriot і набої для стрілецької зброї.

«Якби Захід, зокрема США, постачав їх, то все це могло б бути на фронті менш ніж за 10 днів. Тоді Україна протримається до кінця цього року».

Кларк припустив, що зростання російських втрат «змусило б усі сторони мислити по-новому, що пішло б на користь Києву, навіть якщо війна продовжиться і в наступному році».

«Мета України ‒ протриматися в бою ще шість місяців. Після цього ситуація може покращитися», ‒ підсумував аналітик.

Читайте також: США не надають Україні пакет допомоги, бо країни Європи не хочуть витрачати більше на оборону — The Times

Нагадаємо, колишній командувач силами США у Європі генерал Бен Ходжес вважає, що одним із найважливіших кроків на шляху до успіху України є чітка заява з боку США та ЄС про те, що в їхніх власних стратегічних інтересах допомогти Києву перемогти РФ. На думку Ходжеса, неспроможність нинішньої американської адміністрації чітко пояснити це своїм громадянам призвела до непослідовної та «самостримувальної» політики, а також до повільного покрокового прийняття рішень та підходу надання військової допомоги Україні «по крупинці».