UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна відхилила пропозицію Іраку стати посередником у переговорах з РФ

Час для переговорів ще не настав, пояснили в українському МЗС.

Ірак 17 квітня запропонував своє посередництво у переговорах між Україною та Росією заради закінчення війни, проте міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який приїхав з офіційним візитом до Багдада, відхилив пропозицію, повідомляє Associated Press.

«Україна не братиме участі у мирних переговорах, поки Росія не виведе війська з усієї української території», - вкотре повторив Кулеба.

Кремль хоче, щоб Київ визнав суверенітет Росії над Кримом, який Москва захопила у 2014 році, а також визнав вересневу анексію частини українських областей – Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької. Україна відкинула ці вимоги.

В Іраку Кулеба зустрівся зі своїм іракським колегою Фуадом Хусейном. Це був перший візит українського чиновника до Багдада після повномасштабного вторгнення Росії до України у лютому 2022 року та перший візит міністра закордонних справ України за 11 років.

Хусейн відзначив багаторічний досвід Іраку у війні та конфліктах, а також у проведенні переговорів між ворожими сторонами – таких, як нещодавні переговори між Саудівською Аравією та Іраном.

Читайте також: Ексглава офісу Тоні Блера: Україна і Росія могли б почати переговори без перемир’я

Багдад приймав кілька раундів переговорів між Ер-Ріядом та Тегераном, перш ніж переговори зірвалися. Пізніше вони відновилися за посередництва Китаю, внаслідок чого минулого місяця два регіональні суперники відновили дипломатичні відносини.

"Багдад має досвід спілкування з країнами, між якими існує напруженість і готовий бути на службі миру, - сказав Хусейн на прес-конференції у понеділок. - Продовження війни буде небезпечним не лише для двох країн, а й для всього світу".

Ірак, як і більшість Близького Сходу, історично сильно залежить від імпорту зерна з України, і споживачі страждають від зростання цін на продовольство з початку повномасштабної війни.

Кулеба сказав, що поки Ірак хоче навести мости, "Росія йде в наступ... і це найбільша перешкода на шляху до миру".

"Нам потрібно, щоб Росія погодилася з дуже простим фактом: вона має припинити війну та вивести війська", - додав Кулеба.

Читайте також: "Сумнівалися, що повернемося додому" – Резніков про перші переговори з РФ

Нинішній уряд Іраку вважається близьким до Ірану, який США звинувачують у постачанні безпілотників Росії для війни в Україні. Іран визнав факт відправлення безпілотників до Росії, але стверджує, що це було до війни.

Ірак також підтримує тісні зв'язки зі США, які сильно впливають на його фінансовий сектор. Валютні резерви Іраку зберігаються у Федеральній резервній системі США з моменту вторгнення США до Іраку 2003 року, в результаті якого було повалено диктатора Саддама Хусейна.

Відкинувши пропозицію Багдада про посередництво, Кулеба сказав, що Україна сподівається зміцнити зв'язки з Іраком і що його візит у понеділок був частиною зусиль щодо "відродження українсько-іракських відносин".

Згідно з прогнозом Розвідувального управління Міністерства оборони США, війна між Росією та Україною закінчиться у 2024 році, жодна зі сторін не здобуде перемоги. При цьому обидві країни відмовляться вести переговори.