UA / RU
Підтримати ZN.ua

В України та РФ недостатньо ресурсів для масштабних наступальних дій одна проти одної — оцінка Розвідувального управління Пентагону

У доповіді також підкреслюється успішне застосування Україною наданої США системи ATACMS.

Україна і Росія не мають достатньо військових ресурсів для проведення масштабних наступальних операцій одна проти одної. Про це заявило Розвідувальне управління Пентагону в своїй новій оцінці, яка свідчить про те, що обидві сторони рухаються до глухого кута, повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Пентагон: Росіяни передислоковують невеликі сили в Курську область для реагування на наступ ЗСУ

Згідно з оцінками, Україна все ще не має достатньої кількості боєприпасів, яка б відповідала можливостям Росії випускати близько десяти тисяч артилерійських снарядів на день, навіть після того, як у квітні Конгрес США схвалив надання нової військової допомоги. Українські сили здатні проводити оборонні дії, але не зможуть розпочати широкомасштабний контрнаступ щонайменше протягом шести місяців, вважає Розвідувальне управління Міноборони Штатів.

Росія, з іншого боку, прийняла стратегію виснаження України й зможе утримувати буферну зону, яку тимчасово окупували її війська, але не має достатньо сил, щоб загрожувати глибшим просуванням на українську територію, зокрема, в місто Харків, йдеться у звіті.

Висновки Розвідувального управління Міноборони США включені до останнього щоквартального звіту про американську допомогу Україні, опублікованого генеральним інспектором Пентагону Робертом Сторчем. Вони перегукуються з публічними заявами високопосадовців США, зокрема колишнього голови Об'єднаного комітету начальників штабів Марка Міллі про те, що війна близька до глухого кута.

У доповіді також підкреслюється успішне застосування Україною наданої США системи ATACMS. Зокрема, зазначається, що внаслідок удару ATACMS по Севастополю 18 травня був потоплений російський корабель. Україна також використовувала систему для ударів по російській протиповітряній обороні в Криму, знищивши кілька найсучасніших ракетних систем С-400, йдеться у звіті.

Крім того, за даними Розвідувального управління Пентагону, удари ATACMS змусили російські війська посилити системи ППО Криму найсучаснішими системами С-500, наприклад, для захисту мосту через Керченську протоку.

Читайте також: Клименко прокоментував події у Курській області: "Ми не окуповували ці території, не встановлювали ніякої влади"

Звіт генерального інспектора охоплює тримісячний період до 30 червня, після того, як Конгрес ухвалив допомогу Україні на 61 мільярд доларів. З того часу Київ здійснив несподівану операцію в Курській області Росії й отримав винищувачі F-16 від союзників. Детальніше про “курську операцію” розповідав Володимир Кравченко.