UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна розпочала переговори з Італією щодо двосторонньої угоди про “гарантії безпеки”

Сторони обговорили підходи до змісту та формату майбутньої угоди.

Розпочався перший раунд консультацій Києва з Італією щодо укладення двосторонньої угоди про безпекові гарантії, як це передбачено Спільною декларацією G7 про підтримку України. Про це повідомляється на сайті ОП.

Читайте також: Зеленський заявив, що Італія та Україна домовилися розпочати роботу над двосторонніми гарантіями безпеки

Українську переговорну групу очолив заступник керівника офісу президента Ігор Жовква. За його словами, Україна вже розпочала двосторонні консультації з усіма країнами G7.

Італія наступного року головуватиме в G7.

“Надання Італією гарантій безпеки Україні стане важливим кроком до наближення членства нашої держави в ЄС і НАТО”, – заявив Жовква.

Україна та Італія обговорили підходи до змісту та формату майбутньої двосторонньої угоди, а також узгодили графік подальшої комунікації.

Читайте також: Запропоновані G7 «гарантії безпеки» для України насправді ними не є – експерт

Раніше повідомлялося, що в ЄС готують проект надання Україні довгострокових зобов'язань у сфері безпеки, включаючи механізм тривалої військової підтримки, підготовку української армії та допомогу в розвитку оборонної промисловості.

Країни G7 домовилися на саміті НАТО провести переговори з Україною про надання “гарантій безпеки”, спрямованих на стримування майбутньої російської агресії. Проект ЄС буде спиратися на ці двосторонні домовленості.

Читайте також: Норвегія готова надати Україні гарантії безпеки

Багато партнерів України зацікавлені в тому, щоб уже до осені наступного року російсько-українська війна перестала бути "гарячою". Та хоч би чим закінчилася нинішня фаза протистояння, Росія нікуди не зникне й далі загрожуватиме нам. Це змушує Київ квапитися з реалізацією різних сценаріїв гарантування безпеки країни. Про те, як українська влада бачить подальші відносини України з НАТО, як українці ставляться до комбінованих варіантів членства нашої країни в Альянсі, про що угоди про "гарантії безпеки", — в статті Володимира Кравченка "Україна в НАТО. Коли покличуть і які в нас варіанти".