UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна на саміті НАТО у Вільнюсі отримає алгоритм вступу до Альянсу — заступник міністра оборони

За словами Гаврилова, є всі ознаки того, що Київ отримає бажане у певному форматі.

Україна на саміті НАТО у Вільнюсі отримає алгоритм вступу до Альянсу. Про це заявив заступник українського міністра оборони Володимир Гаврилов, повідомляє пресслужба Міноборони.

На саміті у липні країни НАТО вийдуть на певний порядок вступу України, який буде зафіксовано, сказав Гаврилов.

Він також додав, що попри консенсусний механізм ухвалення рішень і право вето країн НАТО, він не думає, що будуть великі проблеми з ухваленням рішення щодо України.

Читайте також: Глава Міноборони Британії про перспективи вступу України до НАТО: «Цього не станеться найближчим часом»

За його словами, є всі ознаки того, що Київ отримає те, що хоче, у певному форматі.

«Вже зараз на саміті у Вільнюсі Україна чітко має розуміти, що після війни, скажімо протягом року-двох, після проведення певних процедурних речей ми будемо членами НАТО», – додав Гаврилов.

Саміт НАТО відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі.

Читайте також: «Ми знайдемо, як відповісти на українську стурбованість» – посол США у НАТО про саміт у Вільнюсі

Нещодавно посол США в НАТО Джуліанна Смітт заявила, що західні союзники навряд чи запросять Україну вступити до Альянсу під час війни, але все ще ведуть переговори щодо формулювань, які сигналізують про їхню довгострокову підтримку Києва.

Читайте також: НАТО планує підвищити статус України як партнера, не пропонуючи швидкого членства — EURACTIV

Раніше повідомлялося, що країни НАТО розглядають можливість надання Україні гарантій безпеки за аналогією з чинними гарантіями для Ізраїлю до вступу нашої держави в Альянс, за даними The Wall Street Journal. Йдеться про пріоритет у передачі озброєнь і технологій, але не пряме залучення іноземних військ для захисту територій.

Попри те, що сценарій запрошення України до НАТО вже у Вільнюсі виглядає як малореалістичний, у Києва насправді немає права на іншу позицію. Чому Україна все ж повинна наполягати на запрошенні до Альянсу на липневому саміті, пояснює Альона Гетьманчук у статті «Україна—НАТО: у Вільнюсі мають бути виправлені помилки Будапешта та Бухареста».