Україна здатна подвоїти виробництво і виготовляти два мільйона безпілотників на рік за умови додаткової фінансової підтримки з боку західних країн і бізнесу.
Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише The Guardian. За його словами, наразі не вистачає грошей для укладення контрактів на повну потужність виробників.
«Ми настільки масштабували ринок, що можемо виробляти більше одного або навіть двох мільйонів БПЛА», ‒ сказав він, стверджуючи, що є потенціал для подальшого збільшення виробництва всіх типів дронів.
Міністр додав, що понад 90% цих безпілотників виробляються в Україні і в цій сфері працює більше 200 українських компаній. Федоров зазначив, що Україна стала «майже самодостатньою» у складанні безпілотників, за винятком комерційних квадрокоптерів для розвідки. Однак, за його словами, комплектуючі завжди доводиться закуповувати за кордоном.
Федоров зауважив, що історії про морські безпілотники, які знищують російські кораблі, вважаються ефективним способом донести до світової громадськості інформацію про те, що Україна продовжує боротьбу, в той час, коли є занепокоєння щодо втоми від неї, зокрема, у США.
Інші типи безпілотників, які міністр назвав важливими у військових діях, включають розвідувальні БПЛА - сферу, де західні компанії були особливо корисними, і «безпілотники-бомбардувальники», які здатні кружляти в повітрі і стріляти ракетами на відстані до 20 км в тилу противника.
Водночас Федоров наголосив, що «найважливішою нішею» є дрони-камікадзе, які за допомогою штучного інтелекту можуть приймати рішення на полі бою в режимі реального часу і самостійно вражати цілі на основі вхідного відео.
Раніше Федоров говорив, що масоване застосування FPV-дронів зі ШІ буде в першому кварталі 2024 року.