ЗСУ просунулися на 10-12 миль (16-19 км) вздовж двох основних напрямків атаки на шляху Києва, щоб досягти південного узбережжя та перервати російські лінії постачання, водночас біля життєво важливого мосту через Керченську протоку відлунювали вибухи, пише The New York Times про останні події. Нижче наведемо ключові тази зі статті, в якій зокрема йдеться про те, що Київ має готуватися до складного сценарію.
За словами аналітиків, українських офіційних осіб і навіть російських військових блогерів, після кількох місяців просування по мінних полях, селах і відкритих степах у виснажливих боях, українські війська досягають немалих успіхів уздовж двох основних напрямків атаки.
За словами військових аналітиків, обсяг захопленої території, від 10 до 12 миль (16-19 км) на обох напрямках атаки, хоча й відносно невеликий, – важливий, оскільки він змушує Москву відволікати сили від інших частин лінії фронту. Інститут вивчення війни, вашингтонський аналітичний центр, назвав досягнення «тактично значущими», заявивши, що передислокація Москви, швидше за все, «ще більше послабить російські оборонні лінії в сукупності», створивши «можливості для того, щоб будь-який український прорив був потенційно вирішальним»”.
Цього літа ЗСУ розпочали контрнаступ, сподіваючись повторити свій приголомшливий удар по Харківщині. Але ці надії розвіялися через втрати, що змусило командирів змінити стратегію з лобових нападів на виснаження, задовольнившись стабільними незначними досягненнями, які дають можливість зберігати свої власні ресурси та скорочувати ресурси росіян.
І навіть тоді, коли українські солдати воюють в окопах і на полі, триває кампанія з розриву російських ліній постачання, українські ракети та безпілотники націлюються на об’єкти, розташовані далеко від лінії фронту.
Доповнення ZN: Зауважимо, серед українських військових також настрої не надто оптимістичні. Ось що з приводу нинішньої обстановки на фронті вчора написав у своїх соцмережах глава батальону "Реванш" Богдан Ходаковський:
"Я б не тішив себе безпілотниками над Москвою. Рівень напруги на фронті зависокий аби символічні дії на щось впливали.
Ми зазнали суттєвих втрат не просто у фактичних цифрах, але в потенціалі. Багато молодих хлопців, з яких можна було б створити майбутній хребет війська, новий офіцерський корпус, в могилах.
Нас душить бюрократія та всеосяжна кволість тилу.
Досить втішати людей, наче у нас все гаразд! Так, паніка ні до чого, але люди мають бути в стресі. Покажіть їм трупи, щоденні трупи, аби мирне життя стало їм впоперек горла".
Повертаючись до статті NYT...
Вибухи знову пролунали в суботу, коли російські військові заявили, що вони збили дві українські ракети, націлені на Керченський міст, життєво важливий зв’язок Росії з окупованим Кримським півостровом, який Київ пообіцяв продовжувати атакувати , доки він не стане непридатним.
На відео, яке транслювалося російськими та українськими державними ЗМІ, видно, як над прольотом клуби клубів диму, хоча росіяни заявили, що це лише димова завіса, призначена для захисту мосту.
У Міноборони Росії заявили, що українські сили обстріляли міст двома ракетами С-200 «земля-повітря». Сергій Аксьонов, поставлений Росією чиновник у Криму, сказав, що міст не пошкоджений. Російські оцінки не могли бути незалежно перевірені, та й українські офіційні особи не відразу коментували.
Де просуваються ЗСУ і яка тактична ціль у регіоні
У сухопутній війні українці просуваються на південь вздовж двох основних напрямків наступу: через східне село Старомоєрське до окупованого Росією міста Бердянська, порту на Азовському морі; і далі на захід до окупованого Росією міста Мелітополя, життєво важливого транспортного вузла поблизу узбережжя.
Українські сили просунулися приблизно на 10-12 миль уздовж обох ліній від своїх вихідних місць на початку контрнаступу на початку червня. Мета Києва – вийти до Азовського моря та вбити клин у так званий сухопутний міст між Росією та Кримом, який є життєво важливим для шляхів постачання російської армії на захід.
Кривавий бій попереду
Військові аналітики попереджають, що на українські сили все ще чекає довгий, повільний і кривавий бій проти російських військ, розташованих за добре продуманою та укріпленою обороною. Вони посилаються на низку факторів, як-от поставки боєприпасів та іншого обладнання, а також моральний стан військ, які визначатимуть, як розгортатимуться бойові дії протягом наступних місяців. Але важко проаналізувати ці елементи, кажуть вони, враховуючи дезінформацію та обмежену реальну інформацію, опубліковану обома арміями.
Навіть якщо українським військам вдасться прорвати першу лінію оборони Росії, зазначають аналітики, у Москви було багато місяців, щоб підготувати найбільш грізні укріплені оборонні позиції з часів Другої світової війни — серію окопів, танкових пасток, величезних мінних полів, кулеметних гнізд. , ударні вертольоти та інша авіаційна підтримка. Україні довелося боротися, навіть із західною зброєю, щоб подолати ці перешкоди, зокрема мінні поля.
Тим не менш, британська військова розвідка заявила в суботу, що російські сили зіткнулися з «особливо інтенсивним виснаженням і важкими боями на лінії фронту».