UA / RU
Підтримати ZN.ua

Удари українських дронів по НПЗ змусили Росію шукати бензин у Казахстані – Reuters

При цьому у Казахстані введена заборона на експорт бензину

Росія попросила Казахстан бути готовим поставити їй 100 тисяч тонн бензину. Це сталося на тлі дефіциту, що загострився через атаки українських безпілотників по російських НПЗ і перебоїв з постачанням, повідомили Reuters три джерела в галузі. Одне з джерел повідомило, що угода про використання резервів для Росії вже узгоджена. 

Зазвичай Росія є експортером палива і постачальником на міжнародні ринки, але перебої в роботі нафтопереробних заводів змусили її нафтові компанії імпортувати. 

Читайте також: Reuters назвало російські НПЗ, які були атаковані українськими безпілотниками в першому кварталі 2024 року

Москва ввела заборону на експорт бензину на шість місяців з 1 березня, щоб запобігти гострому дефіциту палива. Ця заборона не поширюється на очолюваний Росією Євразійський економічний союз, включаючи Казахстан, а також деякі країни, такі як Монголія, з якими у Росії є міжурядові угоди про постачання палива.

За словами трейдерів, заборона може бути розширена, якщо ситуація в Росії погіршиться.

Минулого тижня Орський нафтопереробний завод на Уралі зупинив виробництво через масштабні повені, які також зачепили Казахстан. Останній також обмежив експорт палива до кінця року, за винятком гуманітарних цілей.

За даними джерел, станом на 5 квітня запаси бензину Аі-92 в Казахстані становили 307,7 тис. тонн, а запаси бензину Аі-95 – 58 тис. тонн. Запаси дизельного палива становили 435,3 тис. тонн, а запаси авіаційного керосину – 101 тис. тонн.

Читайте також: Удари безпілотників по російським НПЗ: нафтові компанії РФ розпродають раніше накопичені запаси

Нагадаємо, атаки українських безпілотників станом на кінець березня вивели з ладу, за різними оцінками, від 10 до 15% російських потужностей з первинної переробки нафти. Раніше повідомлялося, що від бензинового голоду Росію рятує імпорт з Білорусі, яка погодилася допомогти з постачанням. В березні Росія збільшила імпорт бензину з Білорусі у 5 разів.