Північнокорейські балістичні ракети "Хвасонг-11", які російська армія запускала по Україні, мають високий відсоток відмов. Такі висновки було отримано після дослідження уламків 21-ї з близько 50-ти ракет, які були запущені з кінця грудня до кінця лютого, повідомив Офіс генерального прокурора у коментарі агентству Reuters.
"Близько половини північнокорейських ракет втратили запрограмовані траєкторії і вибухнули в повітрі, в таких випадках уламки не були знайдені", – йдеться у відповіді Офісу.
За даними прокуратури, останній запуск північнокорейської ракети КН-23 відбувся 27 лютого. Загалом прокуратура зафіксувала 50 пусків. Ця цифра збігається з даними розвідки, згідно з якими Північна Корея передала Росії 50 балістичних ракет.
Зазначається, що серед 21 випадку, коли вдалося зібрати уламки, три ракети вдарили по Києву та навколишніх районах. Решта ударів було зафіксовано у Харківській, Полтавській, Донецькій та Кіровоградській областях.
З 30 грудня 2023 року від ударів північнокорейських ракет загинули 24 людини, а 115 осіб було поранено.
У Генпрокуратурі розповіли, що ці ракети були запущені з Бєлгородської, Воронезької і Курської областей.
За даними офісу Костіна, українська влада все ще розслідує, чи відправив Пхеньян інструкторів для спостереження за запуском балістичних ракет.
Нагадаємо, 4 січня у Білому домі підтвердили, що КНДР розпочала постачання Росії балістичних ракет та пускових установок до них та вже використала їх проти України.
Згодом, у лютому, США на засіданні Ради Безпеки ООН заявили, що Росія запустила щонайменше дев’ять північнокорейських балістичних ракет по Україні.
За кілька днів після атаки 2 січня прокуратура Харківської області продемонструвала ЗМІ фрагменти ракети, заявивши, що вона відрізняється від російських зразків і «це може бути ракета, поставлена Північною Кореєю».
Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик — читайте у статті Наталії Бутирської «Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні».