UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЗСУ розповіли, хто зараз найбільше треба в армії

Український генерал оцінив спроможність навчальних центрів.

Центри підготовки будуть готові навчити пів мільйона мобілізованих, якщо у цьому буде потреба. Наразі у Збройних силах України найзатребуванішими фахівцями є піхотинці.

Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» розповів командувач підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ Віктор Ніколюк.

Читайте також: В Україні з'являться сертифікати військовозобов'язаних — Арахамія

«Наразі ми готові навчити будь-яку кількість особового складу. Буде це 100-200-500 тисяч – ми готові. Постійно уточнюються фактичні спроможності всіх навчальних центрів, реальний стан інструкторського складу, тому що значна частина задіяна в районах виконання бойових завдань», – зазначив генерал-майор.

За його словами, близько 80% військовослужбовців ЗСУ підготували в Україні, а решта 20% − проходили навчання за кордоном. Ніколюк додав, що наразі найбільш потрібними фахівцями в арміє є піхота.

«Це та піхота, яка йде вперед, штурмує, закріплюється в окопі, утримує позиції, заходить на ворожі позиції та вибиває ворога. Найбільш масова підготовка в сухопутних військах – це підготовка піхотинця. Не принижуючи ролі, дуже важливі і оператори дронів, і танкісти, і артилеристи, і мінометники, будь-хто. Але найбільше – це піхота», − зауважив командувач.

Раніше президент Володимир Зеленський розповів, що Генштаб звернувся на рівні Ставки верховного головнокомандувача з пропозицією мобілізувати ще 450-500 тисяч українців. Втім, це буде коштувати ще 500 млрд гривень, тож прем'єр та міністр фінансів повинні пояснити, де взяти гроші.

Читайте також: Мобілізація в Україні: чи можуть позбавити громадянства чоловіків, які виїхали за кордон

Нагадаємо, 25 грудня 2023 року у Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт про мобілізацію. ZN.UA виокремило основні зміни, які там пропонуються. Цей документ вже зіштовхнувся зі шквалом критики від політиків та представників громадськості. Приміром, омбудсман  Дмитро Лубінець заявив, що він суперечить нормам Конституції в місцях, де йдеться про посилення покарання для ухилянтів. Та згодом він запевнив, що офіс омбудсмена та Міноборони знайшли компроміс в цьому питанні. Однак Кабмін відкликав із Ради свій законопроєкт.