UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЗСУ пояснили, що таке "сіра зона" у Харківській області (карта)

Росіянам вона необхідна, аби ЗСУ не змогли побудувати там власні фортифікації або звідти заходити на територію агресора. 

Голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко розповів, що "сіра зона" у Харківській області, яка поступово зростає після активізації там російських окупантів — це нічийна зона на кордоні. Під час телемарафону він пояснив, що вона сформувалася ще під час харківської кампанії восени 2022-го, адже росіяни, відступаючи, не зупинилися ідеально по лінії кордону. 

"Все одно там відбувались артилерійські бої, постійно відбувались зіткнення з ДРГ і ворог не зміг виставити свої військові заслони ідеально по лінії фронту і вглиб РФ там утворилась така лінія, різна по товщині 5-10 км, де по суті вона була нечійна, але на території Росії (хоча аналітики Deep State на інтерактивній мапі позначають "сіру зону" на території України — ред.), — пояснює військовий, — росіяни і ЗСУ не могли там закріпитися чи вибудувати якісь потужні фортифікації в тому плані, що одразу завдавались удари". 

Росіянам потрібна ця територія, продовжує військовий, аби надалі Сили оборони не могли заходити на територію РФ або вибудувати свої фортифікації.

За словами Тимочка, передувала вчорашній активізації у Харківській області потужна інформаційна кампанія, росіяни намагалися нагнітати ситуацію. Та насправді їх завдання — відтягти резерви ЗСУ. 

"Хоча вони там намагалися покращити становище їх військ. Бо, якщо ми поспостерігаємо, звідки вони наступали, то це славнозвісне Шебекіно", — нагадав Тимочко.

Читайте також: Частина росіян відмовилася йти у наступ на Харківщині ‒ "АТЕШ"

Нагадаємо, 10 травня російські військові розпочали на харківському напрямку наступальні дії. Ворогові вдалося захопити кілька нічийних сіл та утворити свій плацдарм на території, яку після кампанії 2022-го не займала жодна зі сторін. Але окупанти не змогли прорвати лінії оборони захисників — ЗСУ не втратили жодного метра території, яку контролювали.

У прикордонні, куди були відправлені додаткові підрозділи захисників, розпочалася евакуація. Через постійні обстріли зі сторони ворога є загиблі та поранені. Найбільше страждає місто Вовчанськ. Експерти вважають, що завдання мінімум для ворога — відтягнути на себе підрозділи Сил оборони з інших ділянок. Як наслідок, наразі питання про звільнення окупованих територій вже знову не у пріоритеті ЗСУ.