У Житомирському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки розповіли, що працівники ТЦК можуть вручати повістки людям з інвалідністю, якщо військкомат не знає про стан їхнього здоров’я.
Там пояснили, що у разі, якщо чоловік отримав інвалідність після приписки до ТЦК або взагалі не стоїть на обліку, то у територіальному центрі комплектування про його інвалідність можуть не знати.
Зазначається, що такі випадки регламентуються постановою міністра оборони №1487 від 30 грудня 2022 року. У ній вказано, що у разі зміни персональних даних військовозобов'язані мають повідомити про це територіальний центр комплектування протягом семи днів.
"Тобто, якби чоловіки вчасно зверталися до ТЦК, таких випадків було б значно менше. До речі, військовий облік ведеться також у місцевих радах, ЦНАП та підприємствах, де чоловіки працюють, тобто інформацію треба подавати й туди", —йдеться в повідомленні.
Усі громадяни, які вперше отримали інвалідність II та III групи з початку широкомасштабної війни, або були визнані обмежено придатними до військової служби, муситимуть пройти переогляд відповідно у МСЕК чи Військовій лікарській комісії, заявив член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський.