UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ВМС розповіли, як атаки на російський флот вплинули на поведінку ворожих суден у морі

Зараз кораблі РФ намагаються триматися у північно-східній частині Чорного моря.  

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що після останніх атак на Чорноморський флот російські судна намагаються триматися якомога ближче до власних берегів. Про це він розповів під час телемарафону.

"Що стосується наслідків (атаки морських дронів - ред.). Так, в результаті цих подій вони стали триматися подалі від основної своєї морської бази. Нагадую, що в Чорному морі Севастополь є основною морською базою Чорноморського флоту і друга база - це Новоросійськ", - сказав речник.

За словами Плетенчука, зараз російські судна намагаються триматися у північно-східній частині Чорного моря.

"Тому так. Це впливає. Зайвий раз не виходять в ті ділянки моря, адже можуть отримати якісь пошкодження. І це помітно", - додав Плетенчук.

Читайте також: В ОК "Південь" розповіли про нову "тактику" російського флоту

Нагадаємо, після низки ударів по портовій інфраструктурі в Україні ЗСУ атакували два важливі кораблі окупантів - нафтовий танкер SIG, який перевозив паливо у Сирію, та десантний корабель "Оленегорский горняк". У британській розвідкові одразу ж констатували, що пошкодження останнього є суттєвим ударом по Чорноморському флоту. Річ у тім, що цей корабель вагою 3 600 тонн і довжиною 113 метрів - найбільше російське військово-морське судно, яке вдалося серйозно пошкодити після затоплення крейсера "Москва" 13 квітня 2022-го.

До речі, ЗМІ писали, що атака на "Оленегорский горняк" була спецоперацією Служби безпеки та Військово-морських сил. А в The Financial Times зазначили, що, вдаривши по цьому судну, Україна вперше поставила під загрозу інфраструктуру експорту нафти, яка допомагає фінансувати вторгнення РФ.