UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США закликають надсилати більше дронів в Україну для випробування на полі бою

Виробники наполягають, щоб США переймали досвід України у застосуванні БПЛА.

Під час слухань у Палаті представників США виробники дронів закликали Конгрес збільшити інвестиції у виробництво безпілотників, щоб надавати їх для підтримки України і зменшити залежність українських військових від комплектуючих із Китаю.

Зокрема Адам Брі, засновник компанії Skydio, яка постачає БПЛА для українських військових, зазначив, що випробування в умовах реальної війни сприятиме лідерству США в галузі виробництва дронів, пише "Голос Америки".

Читайте також: На фронті дрон, який літає два тижні, є довгожителем — оператори 95-ї бригади

Конгрес висловив занепокоєння залежністю України від китайських дронів і проаналізував можливі загрози для американських інтересів у зв'язку зі зростанням китайського ринку безпілотників.

Брі розповів про свою співпрацю з українськими військовими та наголосив, що США мають переймати український досвід із використання безпілотників у бойових умовах.

Він зауважив, в Україні використовують дрони для різноманітних завдань, як військових, так і цивільних. Зокрема ударів по російським військовим об'єктах, спостереженням ситуацією на полі бою, огляду пошкоджених будівель та документування воєнних злочинів РФ.

Читайте також: Дрони-камікадзе є новим «калашниковим», який винайшли українці – експерт

Компанія Skydio вже домовилася з Україною про постачання понад тисячі дронів для ЗСУ. Однак Брі підкреслив, що це незначна кількість порівняно з китайськими виробниками, які поставили Україні близько 100 тисяч систем.

"Залежність України від китайських безпілотників є надзвичайно вразливою. Це принципово ворожа платформа, яку українці змушені зламувати, щоб не видавати позиції своїх військових російським ворогам", ‒ наголосив бізнесмен.

Крім того, Брі зазначив, що Китай все частіше використовує різноманітні обмеження, щоб зменшити постачання БПЛА в Україну. Він також повідомив, що його компанія розробила нові безпілотники Skydio X10 зі штучним інтелектом, що дозволило зробити їх стійкішими до російських засобів радіоелектронної боротьби.

Читайте також: Безпілотники MQ-9 Reaper очолили список допомоги, яку просить Україна, але США вагаються ‒ Politico

Нагадаємо, у WSJ вважають, що Україна покладається на безпілотники дальнього радіуса дії у війні з Росією. Журналісти стверджують, що власні українські розробки поступово витісняють інші БпЛА, хоча вони, як і раніше, значною мірою залежать від доступних китайських компонентів.