UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Сенаті США призначили голосування щодо допомоги Україні та Ізраїлю 

Через опозицію Республіканської партії голосування може зазнати невдачі. 

Лідер демократичної більшості в Сенаті США Чак Шумер призначив на середу, 6 грудня, перше голосування щодо запиту президента Джо Байдена на $106 млрд для України, Ізраїлю та посилення безпеки на кордоні. Про це повідомляє Politico.

Голосування може провалитися через опозицію Республіканської партії, що виникла навколо переговорів про безпеку кордону, які зайшли в глухий кут. Деякі сенатори вважають, що принаймні наближення “дедлайну” допоможе їм зосередитися.

Читайте також: Зеленський візьме участь у закритому засіданні сенаторів США

Ставки для голосування цього тижня вищі, ніж зазвичай, оскільки йдеться не про партійний законопроєкт у традиційному розумінні, а про величезний транш допомоги для деяких із найближчих союзників США.

Голосування в середу буде технічною спробою подолати опір Республіканської партії, який не дозволяє почати дебати щодо законопроекту.

"Нам потрібно працювати над законопроектом, щоб, якщо ми дійдемо згоди, могли рухатися швидко. Сенат рухається дуже повільно", - сказав сенатор-демократ Кріс Мерфі. 

Республіканці вже кілька тижнів попереджають, що заблокують голосування щодо запиту Байдена про допомогу Україні та Ізраїлю без угоди щодо питання кордону.

Читайте також: Допомога Україні зупинилася «на кордоні» з Мексикою: за що сперечаються в Конгресі США

Раніше речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі вкотре закликав Конгрес ухвалити рішення про виділення коштів, необхідних для продовження допомоги Україні. За його словами, це необхідно зробити до кінця цього року, оскільки пізніше надати той рівень допомоги, якого потребують українці, буде надзвичайно складно.

На Капітолійському пагорбі мають зрозуміти: що швидше буде надано військову допомогу Україні, то дієвішою вона буде і менше цієї допомоги знадобиться потім. Що більше буде вкладено в обороноздатність України зараз, то значно менше треба буде інвестувати в це у 2024-му, 2025-му й наступних роках. Про це пише Іван Верстюк у статті “Ціна американської допомоги для України: що дорожче, то дешевше”.