UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії звільняють командирів найбільш боєздатних частин: огляд ISW

Російське керівництво проводить "логічні" звільнення, які Києву лише на руку

Російське керівництво проводить "логічні" звільнення, які Києву лише на руку

Міноборони РФ почало звільняти командирів із деяких найбільш боєздатних частин і з’єднань і, схоже, прискорює ці  свої зусилля. Нещодавнє звільнення командувача 58-ї загальновійськової армії генерал-полковника Івана Попова та повідомлення про звільнення командира 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії генерал-майора Володимира Селіверстова спонукали до подальших обговорень інших передбачуваних звільнень і арештів, пише в сьогоднішньому звіті Інститут вивчення війни. 

Російські джерела оприлюднили нібито аудіоповідомлення особового складу 7-ї гвардійської гірської дивізії ВДВ від 15 липня, в якому особовий склад стверджував, що на початку липня російське військове командування звільнило командира 7-ї дивізії ВДВ генерал-майора Олександра Корнєва.

Читайте також: Путін хоче зберегти ПВК «Вагнер», але відокремити від неї Прігожина – ISW

Джерела в РФ також стверджували, що їх влада заарештувала командувача 90-ю танковою дивізією (Східний військовий округ) генерал-майора Раміля Ібатулліна, а також двох невстановлених заступників у невстановлену дату.  Відомий пов’язаний з Кремлем мілблогер припустив, що російське військове командування також планує звільнити командира 31-ї бригади ВДВ, яким, як повідомляється, є полковник Сергій Карасьов.  Російські джерела припустили, що їх міноборони може готуватися до арешту командувача ВДВ генерал-полковника Михайла Теплінського.  ISW не знайшло підтвердження ні звільнення Селіверстова і Корнєва, ні арешту Ібатулліна, хоча ці заяви схожі на попередні заяви про зміни командування, які підтвердилися

Читайте також: Відповідь РФ на саміт НАТО: Москва відкинула цілі, заради яких розпочала війну – огляд ISW

Вищезгадані з’єднання та частини ведуть оборонні та наступальні дії на ключових ділянках фронту в Україні. 58-а провела відносно успішну оборону від українських контрнаступів у західній Запорізькій області, а 106-та дивізія спрямована на оборону від українських наступів на північному та південному флангах Бахмута. 

Читайте також: Прикордонники знищили бліндаж із окупантами під Бахмутом

ISW спостерігала елементи 7-ї дивізії ВДВ, дислоковані на східному (лівому) березі Херсонської області біля Антонівського мосту, а також у невизначених районах західної Запорізької області.  Російські оглядачі стверджують, що 31-ша бригада ВДВ також обороняється на Бахмутському напрямку і що підрозділи 90-ї танкової дивізії беруть участь у постійних обмежених штурмах на захід від Кремінної Луганської області. 

Читайте також: У Херсоні знову пролунали вибухи

Звільнення та арешти пов’язані з випадками непокори

Повідомлення про звільнення та арешти командирів, які керують бойовими частинами та формуваннями, схоже, пов’язані з випадками непокори. Попов нахабно намагався обійти начальника Генштабу Росії Валерія Герасимова і напряму донести свої скарги про  лінію фронту на західному Запоріжжі до Путіна. 

 Арешт Ібатулліна може бути пов’язаний з відновленням 90-ю танковою дивізією наступальних дій у Луганській області, де вона вела широкі наступальні операції, які не змогли досягти територіальних здобутків під час російської зимової наступальної кампанії 2023 року. 

У сьогоднішньому звіті ISW йшлося також про те, що російські солдати шантажують Міноборони РФ: погрожують відступом з позицій на Херсонщині – чому.