UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії показали нові підручники історії з розділом про «спецоперацію»

Підручник переписали починаючи з розділу про 1970-і роки

7 серпня у Москві помічник президента РФ Владімір Мєдінскій показав новий підручник з історії для 10-11 класів, до якого вже включено розділ про повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке російська пропаганда та офіційні особи називають «спеціальною військовою операцією». Мєдінскій є співавтором і, за його словами, підручник матиме статус «єдиного держпідручника з історії», повідомляє російське пропагандистське агентство «РБК».

Джерело фото: Соцмережі

Як заявляють пропагандисти, у підручнику переписані розділи, починаючи з 1970-х років, а також додано розділ про російсько-українську війну. За даними «РБК», метою військової операції в Україні в підручнику названо «захист Донбасу та попереджувальне забезпечення безпеки Росії». У ньому також йдеться, що «Захід завалив український режим грошима та зброєю», а проти Росії запровадив незаконні санкції. США у підручнику називають «головним бенефіціаром українського конфлікту».

Джерело фото: Соцмережі

Школярі, які отримають цей підручник, будуть змушені читати, що Україна – «ультранаціоналістична держава», де «будь-яке інакомислення» «жорстко переслідується».

Читайте також: Окупанти викрали зі шкіл Луганщини близько 22 тисяч підручників з історії України – «Опора» 

Джерело фото: Соцмережі

Джерело фото: Соцмережі

Окремо у підручнику школярів попереджають, що до інформації про бойові дії в інтернеті варто ставитися насторожено, оскільки «світова індустрія з виробництва постановочних роликів, вкидів, фейкових фото та відео працює безперервним конвеєром».

Новий підручник, підготовлений за 5 місяців, має отримати 650 тис. школярів у РФ.

Джерело фото: Соцмережі

Читайте також: В угорських підручниках війну в Україні назвали «внутрішнім протистоянням». В МЗС України відреагували

Росія, як і Океанія Джорджа Орвелла, теж любить переписувати історію, особливо на захоплених територіях. Це вона робить в анексованому з 2014 року Криму, у захоплених частинах Донецької та Луганської областей, а тепер на нових окупованих територіях України. Про те, як РФ намагається змінити українських дітей, пише Анатолій Бондарчук у статті «Окуповані. Росіїзація української освіти на тимчасово окупованих територіях» на ZN.UA.