Російські ЗМІ та аналітики державних банків здебільшого зберігають мовчанку про можливий зв’язок між падінням рубля на 9% щодо долара та раптовою атакою України на Курську область.
Падіння курсу рубля почалося 6 серпня, у перший день атаки України на російську територію.
Валютні трейдери, які прокоментували ситуацію Reuters на умовах анонімності, заявили, що основними продавцями російської валюти були іноземні банки.
На сесії 13 серпня рубль досяг 10-місячного мінімуму по відношенню до долара і найнижчого рівня по відношенню до юаня з 24 червня. Держбанки здебільшого пояснюють падіння економічними факторами.
Аналітики державного Сбербанку, найбільшого банку Росії, звинуватили у падінні рубля санкції США проти Московської фондової біржі, запроваджені 12 червня, і скорочення продажу валюти експортерами.
"Останніми днями експортери могли знизити обсяги продажу валюти. Це пов'язано з тим, що вимоги щодо обов'язкового продажу валюти стали більш м'якими, а також закінчилися податковий і дивідендний періоди", - йдеться у повідомленні Сбербанку.
Російський центробанк зберігає мовчання щодо падіння рубля.
Провідні російські ділові ЗМІ повідомили про падіння рубля, однак не пов'язали це з атакою на Курську область.
Аналітики, яких цитує портал ділових новин РБК, пояснюють падіння скороченням експорту та зниженням вимог експортерів до продажу валюти.
Про ситуацію на валютному ринку ані пари з вуст не випустили і у новинах та ток-шоу російського державного телебачення, а також на сайтах державних ЗМІ.
Як пише видання, це може свідчити про тенденцію не допустити донесення поганих економічних новин до широкої громадськості.
Росія намагалася представити економіку вартістю 2,0 трильйона доларів як дедалі більш нездоланну фортецю самодостатності, що протистоїть потужному тиску санкцій Заходу, найбільш жорстких, які коли-небудь накладалися на велику економіку.
"Наші фінанси сильні. Для нас важливо побудувати цей фінансовий щит, щоб усі фінансові тиски, які будь-хто чинить на нас, були відбиті… Саме це зараз і відбувається", - заявляв міністр фінансів Антон Сілуанов у своїй промові в середу.
Один з трейдерів, який говорив на умовах анонімності, припустив, що інтенсивний розпродаж рублів в останні дні також може бути пов’язаний із майбутнім припиненням закордонних грошових переказів австрійським Raiffeisen Bank.