UA / RU
Підтримати ZN.ua

У РФ відкрили справу проти викраденої 14-річної українки, аби не повертати її батькам в Україну – Лубінець

Омбудсмен наголосив, що потрібно, аби ООН створила спеціальний механізм з повернення додому українських дітей, викрадених Росією.

Росіяни відкрили кримінальну справу проти викраденої 14-річної українки, аби не повертати дівчинку батькам в Україну. Про це в ефірі телемарафону розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Омбудсмен зазначив, що росіяни свідомо забрали дитину і зараз фактично тримають її в полоні. За словами Лубінця, в РФ нібито відкрили справу проти дівчинки, коли українська сторона почала займатися її поверненням додому. Тепер росіяни відмовляються віддавати дитину до завершення так званого судового розгляду.

Дмитро Лубінець повідомив, що без дозволу батьків російські медики почали оглядати дитину. Також дівчинку не пускають до інших українських дітей.

«Це вкотре показало, що Росія не хоче повертати українських дітей. Вдумайтесь в цинізм: мама в Україні розшукує дитину, і, знаючи це, росіяни вигадують якусь судову справу тільки для того, щоб не віддати українську дівчину, щоб це не був приклад того, що ми можемо забирати українських дітей», – зазначив Лубінець.

Він підкреслив, що Україна хоче, аби Організація об’єднаних націй створила дієвий механізм повернення українських дітей, викрадених Росією. За словами омбудсмена, це може бути місія, яка їде до Росії та фізично забирає дітей. Якщо РФ таку місію не допускатиме, то, за словами Лубінця, треба ставити питання про її виключення принаймні з Радбезу ООН.

Читайте також: ПАРЄ визнала геноцидом депортацію українських дітей росіянами – ЗМІ

Повідомлялося, що існує принаймні п’ять схем викрадення російськими окупантами українських дітей, які вдалось відстежити під час повернення дітей додому.

Національне інформбюро при Міністерстві реінтеграції України заявляло, що незаконно депортованими в РФ вважаються 19 514 українських дітей. Зокрема  відомо про близько 4 390 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Нещодавно 45 держав-членів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) підтримали розслідування щодо викрадення окупантами українських дітей.