UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раду подали законопроєкт про електронний реєстр військовозобов'язаних: які зміни передбачені

Пропонується спрощення процедури для учасників бойових дій і розширення інформації, яку може збирати Міноборони.

У понеділок, 18 вересня, до Верховної Ради України подали проєкт закону №10062, який передбачає покращення роботи реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Відповідні документи опублікували на офіційному вебпорталі парламенту. 

Законопроєктом передбачено внесення змін до законів з метою удосконалення порядку обробки й використання відомостей у держреєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни на час воєнного стану.

"Завданням законопроекту є уточнення взаємодії державних реєстрів під час надання статусу учасника бойових дій, а також спрощення процедури оформлення статусу учасника бойових дій під час дії воєнного стану, особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України", – зазначили в пояснювальній записці до проєкту.

Читайте також: Мобілізація в Україні: що може змінилися, коли ТЦК отримають доступ до держреєстрів

Там додали, що з 24 лютого 2022 року лише близько 96 тисяч захисників отримали статус учасників бойових дій. Цей показник називають вкрай низьким, зокрема, через складність процедури надання такого статусу, тому пропонують законодавче удосконалення інформаційної взаємодії між держреєстрами та запровадження відповідної електронної процедури, щоб забезпечити належний рівень соціального захисту військовозобов'язаних і членів їхніх родин.

Як уточнюється в порівняльній таблиці, в електронний реєстр військовозобов'язаних планують вносити такі відомості:

Для формування бази даних передбачається електронна міжвідомча передача Міністерству оборони визначеної інформації щодо громадян України від 17 до 60 років з різних держреєстрів.

До персональних даних, до яких отримає доступ Міноборони, хочуть додаткового включити телефонні номери та адреси електронної пошти, документи у справах про адміністративні правопорушення законодавства про мобілізацію, відомості щодо володіння іноземними мовами, про право на користування зброєю, про проходження освітніх курсів і курсів підвищення кваліфікації, про документи для виїзду за кордон, про посвідчення водія, про посвідчення тракториста-машиніста, про суднові документи, про свідоцтва пілотів, про осіб зниклих безвісти.

Читайте також: Умєров хоче запровадити електронний військовий квиток і цифровізувати ВЛК

Інші дані й раніше збиралися оборонним відомством. Це, зокрема, інформація щодо ПІБ, дати та місця народження, місця проживання та перебування, батьків, сімейного стану та членів родини, паспорту, громадянства, освіти й спеціальності, недієздатності, зайнятості, виїздів за кордон, стану здоров’я, судимості.

Законопроєктом також пропонується спростити набуття статусу учасника бойових дій – шляхом подачі електронної довідки про безпосередню участь у захисті України.

Також зможуть створити можливість функціонування електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного чи резервіста.

Раніше повідомлялося, що Територіальні центри комплектації і соціальної підтримки (у минулому військкомати) до середини осені матимуть доступ до низки державних реєстрів.