UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Москві кажуть, що зібрали представників 80 країн на форумі "Армія-2023"

Принаймні на таких цифрах наполягають у тамтешньому МО. Росія далі робить ставку на Африку та частково Близький Схід і Азію

Кремль використовує московський форум «Армія-2023» (14-20 серпня) для зміцнення двосторонніх військово-політичних відносин з іншими державами та позиціонування себе як "надійного та технологічно розвиненого партнера". У Міністерстві оборони (МО) Росії стверджують, що на форумі було понад 77 тис. представників понад 1,5 тис. підприємств російської оборонно-промислової бази (ОПБ) представляють понад 28,5 тис. оборонно-технічних розробок, а також присутні представники з понад 82 країн.

Читайте також: Нові "Шахеди" спрямували в сторону Одещини

У сьогоднішньому звіті Інститут вивчення війни деталізують ситуацію так:

"У Міноборони стверджували, що Росія провела 14 двосторонніх зустрічей у перший день форуму. Заступник міністра оборони Росії Олександр Фомін зустрівся з офіційними особами М’янми, Пакистану, Камбоджі, Лаосу, Бангладеш і Джибуті, щоб обговорити двосторонні оборонні відносини.

Читайте також: В ISW допускають успіх росіян на куп'янському напрямку — в районі Орлянки і Миколаївки

МО РФ також опублікувало фотографії Сєргєя Шойгу під час огляду іранської, китайської та індійської виставок.  Міністр оборони Китаю генерал-полковник Лі Шанфу виступив на форумі, щоб відзначити російсько-китайську стратегічну співпрацю та продемонструвати готовність Китаю до подальшої співпраці. 

Російське відомство представило на форумі кілька іранських безпілотників і позиціонувало себе як життєздатного "довгострокового оборонного партнера та виробника зброї", проводячи розмови про довготривалу російську військову підготовку, передбачувану інтеграцію штучного інтелекту (ШІ) у російську зброю та системи управління, використання тривимірного друку на ремонт російського флоту та модернізацію вітчизняного рятувального та підводного обладнання. 

Читайте також: Через півтора роки війни: Шойгу назвав нову "пріоритетну" задачу Росії

Путін і Шойгу виступили зі здебільшого шаблонними коментарями, стверджуючи, що російський уряд ефективно відповідає зусиллям Росії з формування збройних сил, зображуючи західні та українські ресурси обмеженими та сприяючи міжнародній співпраці проти Заходу. 15 серпня на Московській конференції з міжнародної безпеки Шойгу заявив, що російська оборонно-промислова база (ДІБ) протягом певного часу виробляла різну зброю, танки, бронетехніку та безпілотники, і стверджував, що можливості російського та радянського обладнання перевершують можливості західного обладнання.