UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Міноборони показали українські БпЛА зі штучним інтелектом SAKER SCOUT. Їх вже допустили до експлуатації

Ці дрони можуть розпізнавати та фіксувати координати ворожої техніки, навіть якщо вона є замаскованою. 

© Міноборони України
© Міноборони України
© Міноборони України

До експлуатації у ЗСУ допустили БпЛА SAKER SCOUT зі штучним інтелектом. Міноборони на своєму акаунті у Telegram показало фото цих дронів, запевнивши, що їх програмне забезпечення допоможе захисникам ефективніше нищити ворога. 

Там пояснили, що з допомогою просунутої оптики система БпЛА сама розпізнає та фіксує координати ворожої техніки, навіть якщо та є замаскованою. Отримана інформація негайно передається у командний пункт для подальшого ухвалення рішень. 

"Це нівелює ризики "людської помилки", оскільки око оператора не завжди здатне вловити усі нюанси", - пояснюють у Міноборони. 

Цей комплекс складається із флагманського дрона-розвідника та кількох камікадзе типу FPV, які корегуються в тому числі за допомогою флагмана. 

Дальність польоту SAKER SCOUT - до 10 км. БпЛА може бути оснащений інфрачервоною оптикою для роботи вночі, може використовувати інерціальну систему наведення, що значно підвищує його стійкість до засобів РЕБ, а також інтегрується до усіх наявних у захисників систем ситуаційної обізнаності, в тому числі у систему "Дельта".

Читайте також: Вбивці БПЛА: скільки антидронних систем Vampire є і буде в Україні до кінця року

У Головному управлінні розвідки МО нарешті розповіли, що російські аеродроми "Енгельс" та "Дягілєво" у грудні минулого року були атаковані старими дронами радянського виробництва Ту-141 "Стриж". У фільмі "Збиті льотчики Росії" розповідається, що вони були споряджені вибухівкою, завдяки чому під час тих операцій й вдалося пошкодити кілька російських бомбардувальників.