UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Львові розпочав роботу центр інноваційної реабілітації для захисників мережі RECOVERY, заснованої Пінчуками

Подібні центри вже працюють у кількох містах України.

© Recoveryua
© Recoveryua
© Recoveryua
© Recoveryua

На базі лікарні міста Львів запустили інноваційний центр для реабілітації важкопоранених українських військових мережі RECOVERY, заснованої Віктором і Оленою Пінчуками. Заклад став уже сьомим у межах проєкту, повідомила пресслужба мережі.

Як зазначається, центр устаткували надсучасним обладнанням і облаштували з урахуванням вимог інклюзивності приміщень. Йдеться про просторі коридори та санітарно-гігієнічні зони для маломобільних пацієнтів. Там травмованим військовослужбовцям хочуть надати змогу відновлюватися за світовими стандартами.

На першому поверсі закладу розмістилася лікувально-реабілітаційна база, у тому числі великий зал фізичної реабілітації, кабінет апаратної фізіотерапії. Наявне сучасне обладнання з віртуальною реальністю для зворотнього зв’язку з пацієнтом.

Читайте також: В Україні 300 тисяч людей стали інвалідами за півтора року – Мінсоцполітики

Палатне відділення відремонтували та розширили з 20 до 44 ліжко-місць, забезпечивши кімнати багатофункціональними ліжками з електроприводом і меблями для зручності пацієнтів. Протягом року в центрі зможуть надати допомогу понад тисячі захисників і захисниць.

"Сьогодні стрімка розбудова національної галузі інноваційної реабілітації для нас є першочерговим завданням в проєкті RECOVERY.  Відкриваючи нові центри по всій Україні, ми воліємо створити найкращі й найкомфортніші умови для найважливіших людей України — Героїв та Героїнь, які боронять майбутнє країни на фронті. Вже на наступний рік ми затвердили потужну програму. У планах — щонайменше подвоїти спроможності: як відкрити нові заклади, так і розширити ті, котрі вже існують. Ми бачимо, що є дуже ефективні команди лікарів, у яких палають очі. Саме з ними хочеться розвивати й масштабувати цей дуже важливий проєкт для нас усіх", – розповів засновник проєкту Віктор Пінчук.

У львівському реабілітаційному центрі, як і в інших закладах мережі RECOVERY, різні фахівці будуть працювати за індивідуальними програмами в залежності від потреб військових, маючи висококваліфіковану підготовку й сучасне обладнання для відновлення пацієнтів.

Читайте також: Воєнний стан: як військовому відстояти право на реабілітацію

Раніше подібні інноваційні центри запрацювали у Києві, Вінниці, Одесі (два заклади) та Дніпропетровській області (два). До кінця 2024 року планується відкриття додаткових центрів у Рівненській, Хмельницькій та Дніпропетровській областях. У таких закладах вже пройшли реабілітацію майже 2500 військовослужбовців за пів року.

У травні в Києві відкрили інноваційний реабілітаційний центр для поранених військових національної мережі RECOVERY, який не має аналогів в Україні. Київський центр на базі державного медичного закладу був створений з «нуля», що дозволило облаштувати його за найвищими світовими стандартами інклюзивності приміщень.