UA / RU
Підтримати ZN.ua

У КМВА розповіли, що робити киянам, якщо укриття закрите під час повітряної тривоги

 Правоохоронці здійснили перевірку 34-х проблемних укриттів.

У Київській міській військовій адміністрації зазначили, що вразі виявлення закритих укриттів під час повітряної тривоги потрібно викликати рятувальників.

"Якщо під час тривоги укриття закрите, ви можете зателефонувати до 101 або ж 1551, тоді рятувальники приїжджатимуть та відкривають укриття власноруч", - заявив заступник начальника Київської міської військової адміністрації генерал-майор Володимир Кидонь у Telegram.

За його словами, закриті укриття - це не системна проблема столиці, а точкові питання, які зараз вирішуються на місцях.

"Зараз перевірка споруд цивільного захисту відбувається у рамках військових навчань за участі підрозділів угруповання сил та засобів оборони Києва, які проходять з 23 по 25 травня 2023 року. Згідно завдання, ведеться системна робота – безпосередні виїзди на проблемні об’єкти, разом із районними державними адміністраціями проводимо роботу з балансоутримувачами укриттів", - йдеться в повідомленні.

Правоохоронці здійснили перевірку 34-х проблемних укриттів: виявлено чотири нефункціонуючих, п'ять об’єктів, що не обліковуються як укриття та два таких, що по факту відсутні.

Інші – функціонують в штатному режимі.

Нині у Києві сплановано використання 4014 укриттів  (3393 – цокольні та підвальні приміщення; 364 – підземні автопаркінги; 211 – підземні переходи; 46 – підземні приміщення метрополітену).

Читайте також: Наразі 70% закладів освіти в країні мають укриття – Міносвіти

У Києві з понеділка, 22 травня, почали діяти нові правила руху транспорту в столиці під час повітряних тривог.  Зокрема заїзд великогабаритного транспорту до Києва під час повітряної тривоги заборонено, а наземний громадський транспорт у разі оголошення повітряної тривоги має довозити пасажирів до найближчого укриття.