Російські війська уночі 24 березня зі стратегічних бомбардувальників Ту-95МС запустили крилаті ракети по Києву, після чого у столиці пролунала серія вибухів.
Начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко повідомив про роботу протиповітряної оборони.
Пізніше міський голова Віталій Кличко додав, що у Деснянському районі столиці уламки ракети впали в лісополосі. На місце виїхали пожежно-рятувальні підрозділи.
Після закінчення повітряної тривоги у КМВА зазначили, що за попередніми даними, в столиці без постраждалих та руйнувань. Сили і засоби протиповітряної оборони над Києвом та в районі столиці збили близько десятка ракет Х-101/Х-555/Х-55, які заходили групами з північного напрямку.
Ще уламки впали у Шевченківському районі на територію паркової зони та житлової забудови. Зокрема пошкоджень зазнав фасад багатоповерхового будинку, однак обійшлося без загорання.
Також російські ракети атакували й інші області України, зокрема на Львівщині теж працювала ППО.
Як захистити себе під час ракетного удару
Під час загрози ракетного обстрілу необхідно піти до укриття. Зокрема, найкраще ховатися у:
- бомбосховищах;
- метро;
- під'їздах без вікон.
Якщо поруч немає укриття, то можна сховатися вдома. Для цього слід дотримуватися правила двох стін – між вами та вулицею з усіх боків має бути щонайменше дві стіни. Можна сісти в кутку кімнати нижче рівня вікна. Навпроти вас має бути стіна.
На кухні та у ванній кімнаті ховатися небезпечно – там є багато крихких та гострих предметів.
У під'їзді будинку можна сховатися, якщо сісти на сходах між поверхами. Якщо ви в багатоповерхівці, то важливо спуститися щонайменше на два поверхи нижче даху. У триповерховому будинку найбільш безпечним вважається другий поверх.
Раніше ми писали, що необхідно робити при сигналі повітряної тривоги.