UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ISW пояснили, чому Путін досі не звільнив Шойгу

Попри те, що російські військкори вже називають ім'я його ймовірного наступника – губернатора Тульської області Алєксєя Дюміна, експерти сумніваються, чи взагалі відбудеться ротація у МО РФ. 

В Інституті вивчення війни США (ISW) зазначають, що російський президент Владімір Путін не звільнив свого міністра оборони Сєргєя Шойгу навіть після бунту вагнерівців, аби це не виглядало так, що він поступився очільнику бойовиків Євгєнію Прігожину. В останньому звіті ISW йдеться про те, що цю тезу підтверджує й одне з повідомлень російського Міноборони, що Шойгу відвідав невстановлений передовий командний пункт Західної групи російських військ, які воюють на лінії Куп'янськ-Сватове в Харківській і Луганській областях.

Аналітики зазначають, що після бунту прігожинців це була перша публічна поява міністра. 

"Кремль, ймовірно, намагається дати зрозуміти, що Шойгу поки що збереже свою позицію і що Путін не піддасться на спробу шантажу Пригожина", – вважають в ISW. 

Втім експерти наголошують, що Шойгу не відвідав штаб-квартиру російських військ у Ростові-на-Дону, яку захопили вагнерівці. Ба більше, після завершення заколоту він жодним чином не зв'язався з командуванням окупаційних військ, які перебувають на півдні України. 

Та в ISW не вірять, що Путін замінить міністра оборони. Хоча російські мілблогери вже навіть називають ім'я його ймовірного наступника – губернатора Тульської області Алєксєя Дюміна. Та ще раніше експерти повідомляли, що російський президент цінує лояльність, а "Шойгу і Герасімов вже продемонстрували свою відданість". 

Читайте також: Для республіканця МакКарті Путін більше не «схожий на боса мафії» й «виглядає іншою людиною»

Нагадаємо, ввечері 23 червня ватажок ПВК "Вагнер" Євгєній Прігожин оголосив війну Міноборони РФ, звинувативши регулярну армію в ударах по таборах вагнерівців. Після цього він заявив, що 25-тисячне військо його найманців піде на Москву, аби "відновити справедливість". На ранок наступного дня, за словами Прігожина, під контролем військових були військові об'єкти у стратегічно важливому для окупаційних військ Ростові-на-Дону та у Воронежі. 

Згодом на це відреагував російський президент Владімір Путін. Він назвав Прігожина зрадником, водночас жодного разу не згадавши його ім'я, та заявив, що ЗС країни отримали наказ про ліквідацію організаторів повстання. Після цього російський президент втік на Валдай. 

А вже ввечері самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенка повідомив, що він зв'язався з Прігожиним і переконав його припинити бунт. Згодом очільник ПВК "Вагнер" підтвердив це, заявивши, що його найманці, які на той момент вже були під Москвою, розвертаються і повертаються до польових таборів. 

Що може означати путч вагнерівців для Путіна, Росії та, головне, для України, – у статті Володимира Кравченка "Чому Прігожин не дійшов до Москви".