UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ГУР кажуть, що потужності НПЗ в Туапсе після атаки дронів мають скоротитися

Дрони не вперше прилітають по цьому НПЗ.

Потужності нафтопереробного заводу в Краснодарському краї РФ значно скоротяться через ушкодження після атаки дронів, зазначив представник Головного управління розвідки Міноборони Євгеній Єрін. Зокрема, повідомлялося, що вночі дрони атакували НПЗ в російському місті Туапсе.

В ГУР не підтвердили та не спростували дані нібито про причетність України до обстрілу дронами. Однак Єрін зазначив, що в умовах війни НПЗ в Туапсе можна вважати законною ціллю.

«Будь-які військові цілі та об’єкти військового призначення, які працюють на забезпечення агресивної війни проти України, є абсолютно законною ціллю для наших Сил безпеки й оборони», - додав представник ГУР.

Що стосується потужностей, то Єрін не став оцінювати масштаби втрат. Водночас він зазначив, що має надію та впевненість на скорочення цих потужностей після сьогоднішньої атаки.

Читайте також: У Генштабі прозвітували про удари по об'єктах у Росії протягом останніх двох днів. Атаковано кілька НПЗ та місця зберігання дронів

Нагадаємо, для Туапсинського НПЗ сьогоднішня атака дронами не була першою. Зокрема,  після атаки дронів 24 січня він зупиняв переробку нафти.

Його річна потужність становить 12 мільйонів тонн нафти (240 тисяч барелів на добу). Він виробляє нафту, мазут, вакуумний газойль і дизельне паливо з високим вмістом сірки і постачає паливо переважно до Туреччини, Китаю, Малайзії та Сінгапуру.

НПЗ відновив свою роботу лише наприкінці квітня – після ремонту на пошкодженій установці первинної переробки нафти АВТ-12. Її потужність складає близько 250 тисяч барелів на добу. Станом на 1 травня переробка нафти на Туапсинському НПЗ станом на 1 травня складала 20 тисяч тонн на добу.

Згодом атака українських безпілотників на Туапсинський нафтопереробний завод 17 травня призвела до екстреної зупинки підприємства.

Раніше експерти Foreign Affairs пояснили, чому Україна має наносити удари по російських НПЗ і чому це знижує світові ціни на нафту.