UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Генштабі пояснили, чому весь день лунають повітряні тривоги

Більшість тривог оголошувались через тренувальні польоти МіГ-31К.

Масштабні повітряні тривоги 14 березня в Україні були пов’язані з активністю тактичної авіації РФ, загрозою застосування оперативно-тактичних комплексів наземного базування та польотами винищувача МіГ-31К. Про це поінформував Генштаб.

Згідно з повідомленням, перша тривога близько 10.00 години лунала на півдні, півночі та сході нашої держави, що було пов’язано з активністю тактичної авіації.

"Зокрема на півдні літаки Су-24 випустили в напрямку узбережжя 4 протирадіолокаційні ракети Х-31П по засобах ППО Одещини. Ворожі ракети не досягли своїх цілей, але уламки однієї з них завдали пошкоджень цивільній інфраструктурі. З 10.27 на сході України існувала загроза застосування оперативно-тактичних ракетних комплексів наземного базування", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Росіяни запускають протирадарні ракети, шукають ПВО – Кім

О 15.26 масштабна повітряна тривога пролунала через загрозу застосування Росією балістичних ракет.

Решта тривог – о 13.00, 14.30 та 16.30 год, оголошувалися через зліт винищувача МіГ-31К, який є носієм аеробалістичних ракет «Кинджал» з авіабази «Саваслейка» у Нижегородській області. Повітряні тривоги, пов’язані з МіГ-31К не були тривалими, скоріш за все це тренувальні польоти.

За даними військового аналітика Агіля Рустамзаде, російські повітряні сили намагаються виснажити протиповітряну оборону України хибними цілями, аби в несподіваний момент здійснити пуски реальних ракет.

Нагадаємо, Росія вдарила ракетами по Краматорську, внаслідок удару пошкоджено шість багатоповерхівок, є загиблі та поранені.