Сили оборони України у бойових діях втрачають в середньому від 40 до 45 розвідувальних безпілотників на день: як найпростіших Mavic та Matrice, так і великих професійних БпЛА українського та іноземного виробництва, повідомив керівник Держспецзв'язку Юрій Щиголь в ефірі телемарафону.
«Ця війна змінила підхід до використання безпілотників. Вони використовуються для ближньої розвідки, а також для управління вогнем, а ударні безпілотники — для знищення живої сили та техніки противника», – розповів він.
За його словами, на сьогодні Україна закуповує всі доступні на ринку БпЛА. Зараз законтрактовано понад 22 тисячі ударних безпілотників, близько 15 тисяч вже передано ЗСУ.
Загалом, розповів Щиголь, із 40 мільярдів, виділених урядом на закупівлю дронів, витрачено вже 25 мільярдів. За рік, прогнозує він, кількість придбаних Україною безпілотників становитиме 180-200 тисяч.
«Ми спростили всі можливі процедури, такі як прийняття в експлуатацію, ввезення в країну, процедуру закупівлі. Дрони сьогодні закуповуються по окремій постанові кабінету міністрів. Від моменту замовлення контрактування займає максимум 10 днів. Це зібрати всі заявки, це отримати ціни і альтернативні ціни», — пояснив Юрій Щиголь.
Заступник міністра оборони Віталій Дейнега розповів, що Україна не може проводити закупівлі безпілотників Mavic через те, що їх виробляє Китай. Головна проблема полягає в тому, що купівля цих БпЛА у Китаю може зіпсувати відносили зі США. Водночас, він зауважив, що і українські, і російські військові використовують ці дрони масово, тож відмовитися від них на полі бою також неможливо.
На думку багатьох, дрони — саме та зброя, яка допоможе Україні виграти війну. Які і скільки їх нам справді потрібно, аби вони стали масовою грізною зброєю? Розповідає Юрій Касьянов у статті "Чи допоможуть дрони виграти війну?".