У Держдепі США заявили, що угоди про гарантії безпеки Україні, переговори щодо яких почалися цього тижня, мають пережити будь-яку президентську адміністрацію.
«Ми маємо закріпити довгострокові угоди про безпеку, які переживуть будь-яку адміністрацію, будь-який уряд як тут, у Сполучених Штатах, так і серед наших союзників та партнерів, які взяли на себе довгострокові зобов’язання щодо безпеки України», – заявив 9 серпня речник Держдепу Метью Міллер, передає «Голос Америки».
Цю заяву він зробив, відповідаючи на питання, що буде із гарантіями безпеки, якщо наступним президентом США стане Дональд Трамп. За словами Міллера, гарантії будуть закріплені у міждержавних угодах, які залишатимуться чинними, незалежно від особи у кріслі президента Сполучених Штатів.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що документ «Великої сімки» стане першим юридичним підтвердженням, що в України є «парасолька» гарантій. Держсекретар США Ентоні Блінкен, у свою чергу, заявив, що довгострокові зобов'язання, прийняті на саміті НАТО у Вільнюсі, можуть бути найефективнішим способом переконати президента Росії Владіміра Путіна у тому, що він не зможе перемогти у війні проти України.
В той же час, німецький дипломат та глава Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсґен заявив, що скептично ставиться до гарантій країн G7 Україні та порівняв їх із Будапештським меморандумом.
Станом на початок серпня до Спільної декларації G7 щодо гарантій безпеки Україні приєдналися 12 країн-партнерів: Бельгія, Данія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Норвегія, Нідерланди, Португалія, Румунія, Фінляндія, Чехія та Швеція. Пізніше до них долучилася Латвія.