UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Давосі розпочалася четверта зустріч щодо української “формули миру”

Участь беруть представники 81 країни та міжнародної організації.

У Давосі в неділю, 14 січня, проходить четверта зустріч радників із питань нацбезпеки та зовнішньої політики лідерів країн щодо реалізації  української “формули миру”. Про це повідомляється на сайті офісу президента України. 

У четвертій зустрічі беруть участь представники 81 країни та міжнародної організації — на 15 учасників більше, ніж на третьому подібному заході в жовтні минулого року на Мальті. 

Зокрема, своїх представників у Давос відправили:

Читайте також: Bloomberg: США вимагатимуть від Зеленського чіткішого плану боротьби з вторгненням РФ 

Четверта зустріч у Давосі є логічним продовженням третьої зустрічі на Мальті, де розглядалися перші п'ять пунктів “формули миру”, а саме: ядерна, продовольча та енергетична безпека, звільнення ув'язнених і депортованих, зокрема дітей, а також відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

Ще п'ять пунктів будуть опрацьовуватися на сьогоднішній зустрічі. Зокрема: виведення російських військ з території України, відновлення справедливості, екологічна безпека, недопущення ескалації та повторення війни, а також підтвердження закінчення війни. Як і на Мальті, кожен із цих пунктів будуть презентувати країни-співлідери відповідних треків формули.

Згідно з повідомленням ОП, учасники сьогоднішньої зустрічі мають визначитись щодо подальших дій, зокрема узгодження формату проведення Глобального саміту миру.

На відкритті зустрічі у Давосі також виступили засновник Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб, президент форуму Берге Бренде та глава МЗС Швейцарії Ігнаціо Кассіс.

У межах зустрічі заплановані дві спеціальні сесії щодо розвитку презентованих на Мальті пунктів “формули миру”, зокрема, щодо продовольчої безпеки та гуманітарних аспектів війни.

Читайте також: Україна, G7 та країни Глобального Півдня на таємній зустрічі обговорили “мирний план” Києва — Bloomberg

З усіх боків Україні пропонують свої мирні плани різні держави та політики. Але оскільки війна йде на території України, а за свою землю борються та гинуть українці, то й план завершення цієї війни, як слушно вважають у Києві, має бути українським. Наразі план, запропонований главою нашої держави, обговорюється на багатьох міжнародних майданчиках. Але “Що знають українці про мирний план президента Зеленського?”. Про результати соцдослідження, проведеного на замовлення нашої редакції Центром Разумкова, розповіла редактор міжнародного відділу Тетяна Силіна.