UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Тут питання про те, щоб витримати ще кілька місяців» – Байден про членство України в НАТО

«Ми нікуди від вас не дінемося і ми від вас не відстаємо», заявив президент США Зеленскому

Президент США Джо Байден 12 липня, під час зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським на полях саміту НАТО у Вільнюсі, прокоментував отриману Україною підтримку, а також ситуацію щодо відсутності запрошення до НАТО.

«Чи буде Україна прийнята в НАТО чи ні? Чи ми вас вітаємо, чи ні? Тут питання про те, щоб витримати ще кілька місяців. Важко повірити, 500 днів [повномасштабної війни]. Всі ваші люди – неймовірні. Абсолютно серйозно, усім серцем кажу. Ваша сміливість та хоробрість – ви є прикладом для всього світу. Я обіцяю вам, США роблять усе, що можливо, аби допомога вам надійшла. Оборонний сектор постійно працює», – сказав президент Байден. 


Читайте також: Білий дім: Частиною вступу до НАТО є наявність здорової, живої демократії. Україні є над чим працювати

Також Байден звернув увагу на представлену Спільну декларацію країн G7 щодо підтримки України. За його словами, коли він запропонував цю ідею іншим керівникам держав, то не було жодного небажання допомогти, а всі навпаки казали: «Так, підпишіть мене туди». 

«Ви зробили величезний об’єм роботи, і я знаю, що ви багато що ще маєте зробити попереду. І ми зробимо все, щоб ви отримали все, що вам необхідно. Я з нетерпінням чекаю того дня, коли у нас буде зустріч і ми будемо святкувати з вами офіційне членство в НАТО. Гарна новина в тому, що ми нікуди від вас не дінемося і ми від вас не відстаємо», – сказав Байден. 

Читайте також: FT: Надмірна обережність НАТО щодо України може додати Кремлю впевненості

Нагадаємо, старша директорка Ради національної безпеки з питань Європи Аманда Слоут заявила, не вдаючись до подробиць, що для приєднання до НАТО Україні все ще потрібно провести низку «демократичних реформ і реформах у секторі безпеки». 

Раніше президент Зеленський заявив, що документ «Великої сімки» стане першим юридичним підтвердженням, що в України є «парасолька» гарантій.