UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Це шлях до дня перемоги у Москві": у МЗС Литви назвали чинник, завдяки якому Путін зможе досягти свого в Україні

Це, за словами Ландсбергіса, станеться, "коли українці не зможуть далі воювати, тому що ми не можемо надати їм зброю". 

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що вагання США та Європи щодо військової допомоги Україні призводять до того, що Кремль може знову повірити у свою перемогу у війні. 

"Зараз ситуація виглядає так, що Путін готується здмухувати пил зі своїх планів на день перемоги, які він відклав на полицю на деякий час, але, побачивши дискусії у Вашингтоні, неспроможність Європи рухатися далі у питанні військової підтримки України та зростаючий тиск на українські сили на фронті, він, думаю, зараз може радісно почати планувати знову, - наголосив Ландсбергіс, слова якого цитує ЄП. - Гадаю, Європа була спроможна тиснути так, щоби єдиний день перемоги у цій війні міг бути у Києві і святкували українці. Але тепер, схоже, ситуація знову непевна". 

Політик наголосив, що Захід вже демонстрував лідерство та спроможність ухвалювати важливі рішення. Зараз це потрібно зробити знову.

Ба більше, "мирні" перемовини між Києвом та Москвою зараз не на часі. Адже будь-які припинення вогню та перемовини – "це шлях до дня перемоги у Москві", наголошує міністр. 

"Путін дуже активно над цим працював. І такий день може настати. День, коли українці не зможуть далі воювати, тому що ми не можемо надати їм зброю…, - наголосив Ландсбергіс. - Тут не можна "зійтися посередині"... Якщо дійде до припинення вогню і ми спробуємо це провернути з аргументами, що ми захистили Київ, інші українські території – буде чітко зрозуміло, що це перемога Путіна".

Читайте також: Перемоги шляхом моральної переваги не буде. Україні щотижня потрібно по п'ять вагонів зі зброєю — полковник Генштабу Австрії

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що з 2014 року, коли Росія вперше напала на Україну, і до 2022 року відбулося 200 раундів переговорів між Києвом та Москвою. Втім, жоден з них не завадив Владіміру Путіну здійснити повномасштабне вторгнення, що лише підтверджує абсурдність ідеї діалогу з агресором.