UA / RU
Підтримати ZN.ua

Західні союзники надають Україні нові можливості для захисту та відновлення — Politico

Західні союзники нарешті виконують свої обіцянки, надаючи Києву значну економічну допомогу, зброю та укладаючи безпекові угоди з Україною.

На чолі з Великою Британією дедалі більше союзників України дозволяють використовувати зброю, яку вони надали Україні, на російській території, що дає Києву потенційну перевагу на полі бою в надії призупинити наступ Росії на Харків. Не менш важливим є той факт, що Україна також набирає обертів в інших напрямках, які можуть дозволити їй захистити свою незалежність, досягти сприятливого результату у війні й розпочати програму відновлення, яка дозволить їй приєднатися до євроатлантичного співтовариства.

Загалом, західні союзники нарешті виконують свою обіцянку підтримувати Україну "стільки, скільки буде потрібно", надаючи Києву значну економічну допомогу, зброю, укладаючи безпекові угоди та забезпечуючи свободу командування на полі бою. Перспективи України зараз виглядають краще, ніж на початку 2023 року, які, ймовірно, отримають подальший поштовх на Конференції з питань відновлення України, що відбудеться в Берліні 11-12 червня, зазначає Говард Шатц, старший економіст аналітичного центру RAND.

Читайте також: CNN: Велика частина світу, можливо, втомилася від війни в Україні, але Путін — ні

Досі вміла економічна політика України підтримувала макроекономічну та фінансову стабільність у країні, попри наслідки війни. Після падіння на 29,1% у 2022 році економіка України зросла на 5% у 2023 році — швидше, ніж всі інші великі європейські економіки й очікується, що протягом наступних трьох і більше років вона продовжуватиме зростати. Більше того, утримуючи свою економіку на плаву, Україна тепер краще підготовлена до періоду післявоєнної відбудови.

Окрім економічної сфери та нових можливостей щодо використання зброї, підтримка України зросла і в інших сферах. Понад 30 країн світу погодилися провести переговори щодо укладення двосторонніх угод про безпеку з Україною — щонайменше дев'ять з них вже підписано, а переговори з США тривають і зараз.

Читайте також: Україна повинна займати центральне місце у виборчій кампанії в Британії — The Telegraph

"Однак, навіть маючи таку підтримку, Україна залишається у великій небезпеці. Їй вкрай необхідна протиповітряна оборона, і вона має багато чого зробити в плані мобілізації, підготовки та оснащення десятків тисяч солдатів", — повідомляє Шатц.

Раніше ми повідомляли, що Європа починає надавати Україні допомогу тільки тоді, коли та опиняється на межі поразки. У той час як у США готовність підтримати Україну зростає, коли українці досягають успіху на полі бою, в Європі спостерігається майже протилежна ситуація.