UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Це не ATACMS": експерт розповів, яка зброя треба Україні для ударів углиб Росії

Також варто працювати над своєю зброєю.

Україні необхідно працювати над створенням власної далекобійної ударної системи для атак на російські авіабази стратегічної авіації, а також просити у союзників ракети Tomahawk, які мають дальність польоту понад 1500 кілометрів.

Таку думку висловив військовий експерт Defense Express Іван Киричевський в етері телеканалу "Еспресо".

Читайте також: Скоро Зеленський матиме останній шанс переконати Байдена зняти обмеження на удари ATACMS по РФ — The Economist

За його словами, навіть за умови отримання дозволу на використання ракет ATACMS, їх дальності не вистачить для ураження ключових авіабаз Росії, зокрема "Енгельс" (близько 600 км від українського кордону), "Саваслейка" (∼650 км) чи авіабази "Оленья" (∼1800 км) в районі Мурманська.

"Ракетами ATACMS ми не дістанемо до аеродромів стратегічної авіації РФ. Для таких ударів Україні потрібна зброя з більшою дальністю або власна далекобійна система", – підкреслив експерт.

Читайте також: Ракети ATACMS не зможуть вдарити по 90% літаків, із яких Росія обстрілює Україну – Білий дім

Киричевський також зазначив, що Україні варто підвищити вимоги до західних партнерів, зокрема домагатися надання крилатих ракет Tomahawk, які можуть допомогти зміцнити глобальну безпеку.

"Замість того щоб скаржитися на обмежену кількість зброї, ми маємо зосередити зусилля на отриманні Tomahawk. Якщо цього не вимагати, витрачається енергія без конкретного результату", – резюмував військовий експерт.

Читайте також: Далекобійні ракети. Шість причин, через які США не дають Україні бити вглиб Росії

Нагадаємо, у 2026 році США почнуть розгортати у Німеччині ряд далекобійних комплексів, таких як Standard Missile-6 (SM-6), крилатих ракет Tomahawk, а також гіперзвукової зброї. Вашингтон зробить це "як знак відданості НАТО та європейській обороні".

У відповідь на рішення Сполучених Штатів російський президент Владімір Путін заявив, що Росія розгорне подібну зброю на відстані ураження Заходу. Він вважає, що США провокують нове протистояння у стилі Холодної війни.

Читайте також: «Паляницю» вперше використали для удару по російських силах у серпні – ЗМІ

Детальніше про заплановане вперше з часів Холодної війни розміщення американських ракет у Німеччині, їх значення для Європи, Китаю та України, читайте у статті Володимира Кравченка на ZN.UA "За десять хвилин від Путіна. Чому американські ракети в Німеччині важливі для України".