До російських військовополонених, які прийшли вбивати, грабувати і нищити українців як націю, в Україні ставляться згідно вимог 3-ї Женевської конвенції. Зокрема окупанти мають триразове харчування, повноцінний сон та умови для занять спортом.
Про це розповів представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко під час брифінгу в Медіацентрі Україна.
Табір із російськими військовополоненими знаходиться у західній частині України. Позаяк, згідно міжнародних вимог, місце отримання повинне розташовуватися далеко від зони бойових дій.
Яценко розповів, що всі російські військовополонені рядового складу працюють, офіцери мають право відмовитися від роботи, але більшість так само добровільно працює. Вони виконують легку роботу і мають вихідний у неділю.
Крім того, російські військовополонені отримують триразове калорійне харчування з якісних продуктів.
«Це стандартні калорійні порції. Більшість російських військовополонених, на відміну від наших військовополонених у Росії, набирають вагу, а не втрачають її. У них триразове харчування та восьмигодинний сон», – додав Яценко.
В таборі є умови для медичного обслуговування, оскільки багато військовополонених мають різні ураження, зокрема і важкі травми. Зокрема є нове медичне обладнання – від стоматологічного до рентгенівського кабінетів, а також процедурні, де фахівці лікують загарбників.
Для російських військовополонених доступна церква, а мусульмани мають обладнане місце для намазу. Також на території табору є спортивний майданчик і футбольне поле.
«Ми показуємо всім, що перебування в українському полоні – це гідні умови. Російські військовослужбовці можуть не боятися, що до них будуть ставитися так, як вони цього заслуговують. Ми ставимося до них згідно з міжнародними нормами. Можна здатися і перебувати в українському полоні до кінця завершення війни, а потім далі вибирати свій шлях», – зауважив Петро Яценко.
За словами представника Координаційного штабу, для російських військовополонених є дуже багато різних речей, які недосяжні для українських оборонців, котрі перебувають в російському полоні.
«Наше завдання, зокрема, створювати тиск на Росію через міжнародну спільноту і допомагати Червоному Хресту відвідувати всі місця утримання наших військовополонених, а таких місць в Росії й на тимчасово окупованих територіях України налічують понад 80. Для цього ми демонструємо, що умови для російських військовослужбовців гідні», – підсумував Яценко.
Нагадаємо, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов анонсував черговий обмін полоненими найближчим часом.