UA / RU
Підтримати ZN.ua

Три країни ЄС виступили проти закупівлі боєприпасів для України за межами Союзу — Politico

ЄС не встигає виконати обіцянку передати Києву мільйон снарядів до березня. 

Три країни Європейського Союзу виступили проти рішення щодо закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це повідомляє Politico, посилаючись на джерела.

Читайте також: Бельгійський екс-генерал розкритикував європейське виробництво боєприпасів — Politico

Раніше цього тижня на засіданні комітету з питань політики і безпеки більшість країн ЄС підтримали рішення дозволити використовувати гроші Союзу для закупівлі снарядів, вироблених за межами ЄС, як надзвичайний захід для допомоги Україні. Але Франція, Греція та Кіпр виступили проти цього, повідомили дипломати. Європейські виробники озброєнь потребують замовлень, щоб виправдати нарощування виробництва. 

І це попри те, що наприкінці минулого місяця високопоставлений французький чиновник сказав ЗМІ, що Франція підтримає закупівлі боєприпасів за межами ЄС, якщо Союз не досягне своєї мети - передати мільйон снарядів Україні до березня.  

ЄС може заявляти про те, що він обігнав США в загальній фінансовій підтримці України з пакетом допомоги в 50 мільярдів євро, узгодженим на початку цього місяця. Але зусиль Союзу, спрямованих на військову допомогу Києву, недостатньо, пише Politico.

В той час, як Брюссель гуде від розмов про переозброєння, ЄС не виконує своїх зобов'язань щодо постачання боєприпасів Україні. Поки Союз нарощує виробництво снарядів, він міг би спробувати зменшити нагальну нестачу боєприпасів в Україні, використовуючи спільні гроші для їх закупівлі на світовому ринку.

Читайте також: Ситуація ускладниться, якщо Захід суттєво не збільшить постачання боєприпасів Україні — Данілов

Раніше FT писала, що Україна зіштовхується нестачею західних артилерійських боєприпасів, необхідних для протистояння російським атакам, тоді як допомога США під питанням, а Європа не в змозі досягти власних цілей щодо збільшення виробництва озброєнь. Українські військові продовжують стримувати російські війська, при цьому випускаючи лише близько третини снарядів, необхідних щодня для утримання своїх позицій.