UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тисяча днів повномасштабного вторгнення РФ: у ЄС висловили підтримку Україні

Перед штаб-квартирою Єврокомісії в Брюсселі підняли український прапор.

У вівторок, 19 листопада, минає тисяча днів повномасштабної війни РФ проти України. Європейські лідери висловили підтримку Києву, пише Politico.

Читайте також: Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн обговорила з Трампом оборону України

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у відеозверненні до українців заявила, що ЄС, як і раніше, обіцяє “стояти поруч з Україною стільки, скільки буде потрібно”.

“Росія намагалася стерти Україну з лиця землі, і вже тисячу днів їй це не вдається завдяки опору України”, - додала фон дер Ляєн.

Перед штаб-квартирою Європейської Комісії в Брюсселі було піднято український прапор, а деякі інші посадовці ЄС також висловили підтримку Києву.

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель написав у соцмережі Х, що одним з його найважливіших завдань було згуртувати європейську підтримку України, зазначивши, що Європа повинна робити більше і діяти швидше, щоб допомогти Києву.

“Історія судитиме нас за нашими діями й реакціями”, - наголосив Боррель.

Наступниця Борреля на посаді головного дипломата ЄС Кая Каллас написала в Х, що, попри всі труднощі “українці демонструють безпрецедентну хоробрість і стійкість”.

“Підтримка України з боку Європи непохитна. Ми продовжимо допомагати Україні та відбудовувати її майбутнє”, - йдеться у дописі Каллас.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск нагадав про український героїзм та допомогу Україні, зазначивши, що підтримка Києва “віддаляє війну від польських та європейських кордонів”.

“Пам'ятаймо про це кожного дня”, - додав Туск.

Читайте також: Європейські лідери повинні бути готові відправити війська в Україну, якщо США будуть проти вступу України до НАТО — глава МЗС Естонії

Повідомлялося, що на 1000-й день повномасштабного вторгнення РФ український президент Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді та представив “План стійкості”, який має провести Україну від війни до миру. “План стійкості” складається з десяти пунктів.