Рішення дозволити Україні використовувати крилаті ракети Storm Shadow по цілях на території Росії вже прийняте, хоча не очікується, що про це буде публічно оголошено в п'ятницю, коли Кір Стармер зустрінеться з Джо Байденом у Вашингтоні, пише The Guardian із посиланням на джерела в британському уряді.
Обидва лідери планують обговорити війну в Україні і шляхи її припинення в рамках широкої зовнішньополітичної дискусії, хоча вони уникатимуть зосередження уваги на будь-якій конкретній системі озброєнь, адже їхня бесіда має стратегічне значення.
Під час візиту, який, як очікується, буде коротким і стане другим візитом Стармера в США на посаді прем'єр-міністра, не заплановано жодної прес-конференції, після чого на вихідних можуть відбутися подальші розмови з метою інформування ключових європейських союзників про хід дискусії.
"Спільний візит Блінкена і Ламмі до Києва в середу для зустрічі із Зеленським не відбувся б, якби не було позитивного рішення щодо Storm Shadow, - додали співрозмовники The Guardian.
Під час візиту до України міністр закордонних справ Британії припустив, що відправка Іраном балістичних ракет до Москви, про яку стало відомо цього тижня, змінила стратегічне мислення в Лондоні і Вашингтоні.
"Це була значна і небезпечна ескалація. Ескалатор тут - Путін. Саме Путін пішов на ескалацію з постачанням ракет з Ірану. Ми бачимо нову вісь Росії, Ірану і Північної Кореї", - зазначив Ламмі.
Глава британського зовнішньополітичного відомства також закликав Китай "не зупиняти свій вибір" на союзі з країнами, які він назвав "групою ренегатів".
У вівторок на запитання про те, чи знімуть США обмеження на удари по цілях всередині Росії, Байден відповів: "Ми зараз опрацьовуємо це питання".
Сьогодні Міністерство закордонних справ Великої Британії викликало тимчасового повіреного у справах Ірану, найстаршого дипломата країни в Лондоні, у зв'язку з передачею балістичних ракет Росії.
10 вересня Британія, США та європейські союзники засудили такий крок Ірану. Крім того, Велика Британія, Франція та Німеччина навіть заявили, що скасують авіасполучення з Іраном через його передачу ракет Росії.
МЗС Ірану повідомлення про постачання Росії іранської зброї назвало "потворною пропагандою" для приховування військової підтримки Заходом Ізраїлю.