Представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що росіян, які незаконно проживають у тимчасово окупованому Криму, будуть видворяти не колективно, а індивідуально. Про це вона розповіла під час інтерв'ю "Укрінформу", пояснюючи, що йдеться про тих, хто незаконно оселився на півострові після 2014-го.
"Усі російські громадяни, фактично, є колонізаторами, адже вони приїхали на окуповану територію змінювати її демографічний склад. Вони – співучасники злочину. І ми їх видворимо, якщо вони самі не виїдуть до звільнення території. Міжнародне право не передбачає колективного видворення – колективна депортація заборонена, - пояснює Ташева. - Тож стосовно них будуть застосовані індивідуальні рішення".
Що стосується українців, які у Криму примусово отримали російські паспорти, то їх Україна й далі вважає своїми громадянами.
"Це дуже важливо зазначити, бо російська пропаганда поширює відверту брехню, мовляв, із Криму будуть видворяти кримчан. Тож наголошую, що півострів мають залишити лише російські громадяни, які порушили умови в'їзду", - наголосила Ташева.
Після того, як росіяни залишать Крим, вони матимуть змогу в міграційних органах подати запит на проживання. Деякі люди можуть отримати посвідки, приміром, корінні народи, які є репатріантами. Це й ті, хто ще у 2014 розпочав процедуру оформлення українського громадянства, але так і не встигли її закінчити. А таких, за словами Ташевої, тисячі.
"Також це, наприклад, може стосуватися адвокатів політв'язнів, рідних незаконно ув’язнених, ще обмеженої категорії людей, які допомагали та підтримували весь час Україну", - додала Ташева.
Нагадаємо, постійна представниця президента в АР Крим Таміла Ташева заявила, що з анексії півострова війна Росії проти України почалася, отже завершитися вона повинна його звільненням. Вона зазначає, що для того, аби повернути півострів до справжнього життя, Київ вже готує 50 тисяч чиновників. Також Ташева попереджає, що росіяни, які оселились у Криму у 2014-му, мають час покинути його, позаяк після деокупації вони будуть видворені звідти, як того вимагає законодавство.
Слід зауважити, що Україна в питанні звільнення Криму відійшла від стратегії, ухваленої у 2021-му, коли пріоритетним був дипломатичний напрямок. Зараз Київ відкрито заявляє, що після 24 лютого 2022 року там розглядають і військовий варіант. А очільник ГУР МО Кирило Буданов допускає навіть комбінований шлях деокупації, будучи впевненим, що Сили оборони зайдуть у Крим зі зброєю в руках.