17 жовтня у Шевченківському районному суді Києва відбулося судове засідання щодо колишнього начальника СБУ в АР Крим Олега Кулініча, якого підозрюють у держзраді. Захист намагався змінити прокурора у справі, однак суд відхилив клопотання, повідомляє Суспільне.
Андрій Наход та Дмитро Паламарчук, адвокати Олега Кулініча, клопотали про відвід прокурора. Однак суд не задовільнив клопотання захисту щодо відводу. Прокурор оголосив виклад обвинувального акту щодо Кулініча.
Відкласти судове засідання попросив адвокат, оскільки конвой не міг забезпечити присутність Кулініча за столом поруч з адвокатами. Причина - не вистачає конвою для забезпечення порядку у залі судового засідання. Суд вирішив перенести засідання на 18 жовтня, тоді ж мають розглянути продовження запобіжного заходу Кулінічу.
Нагадаємо, 17 липня 2022 року СБУ та ДБР затримали колишнього голову Управління СБУ Криму Олега Кулініча.
За інформацією правоохоронців, Олег Кулініч працював на росіян щонайменше з 2019 року. Чоловіка завербували працівники Федеральної служби безпеки РФ, він отримав псевдонім "Котигорошко".
Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань оприлюднили перехоплення розмов колишнього керівника Головного управління СБУ в АР Крим Олега Кулініча із його куратором, колишнім заступником секретаря Ради національної безпеки та оборони України Володимиром Сівковичем.
Кулініч взаємодіяв із Сівковичем, який в минулому був офіцером КДБ СРСР, та колишнім главою Адміністрації президента України Андрієм Клюєвим, які з 2014 року переховуються у Москві та створили так званий «політичний офіс» для контролю за діяльністю впливових українських політиків, високопосадовців та правоохоронців. Кулініч заздалегідь знав про плани Росії напасти з тимчасово окупованої території АР Крим на материкову частину України, але умисно приховав цю надважливу інформацію від керівництва і заборонив відправляти будь-яку документацію з цього приводу до ЦУ СБУ.
У перші години вторгнення він свідомо блокував будь-які спроби повідомити керівництво СБУ і суспільство про реальну обстановку у регіоні, не вжив жодних заходів задля захисту державного суверенітету, надав вказівку особовому складу покинути місце служби, пізніше видав штатну зброю людям, які не мали відношення до СБУ.
Сам Кулініч уже 24 лютого покинув місце постійної дислокації та виїхав до Києва. На одній із квартир, де він мешкав, слідчі виявили схрон зі зброєю та його документи часів проходження служби в КДБ СРСР.
Кулінічу оголосили про підозру у державній зраді (частина 1 статті 111 КК України) та створенні злочинної організації (частина 3 статті 255 КК України). Йому загрожує до 15 років ув’язнення.