UA / RU
Підтримати ZN.ua

Страх Німеччини перед Трампом шкодить Україні ‒ американський генерал

Він закликав рішуче протистояти Путіну.

Колишній командувач силами США у Європі Бен Ходжес припустив, що Німеччина може утримуватися від цілковитої підтримки України у вигляді надання всього необхідного озброєння, зокрема далекобійних ракет Taurus через побоювання, що кандидат у президенти США Дональд Трамп може виграти вибори і «залишити Європу без захисту».

Генерал-лейтенат заявив, що західні держави повинні зробити більше для захисту України від російського вторгнення, зазначивши, що найгіршим сценарієм для Києва було б, якби НАТО «продовжувало робити те, що робить зараз», пише Newsweek.

Читайте також: Україні треба протриматися пів року, щоб на фронті стало легше, але є умова ‒ Sky News

Ходжес особливо відзначив таких лідерів, як канцлер Німеччини Олаф Шольц, який неодноразово відмовлявся надати Україні крилаті ракети Taurus, які мають потужну боєголовку з дальністю польоту понад 500 км.

«Це на 99% тому, що Шольц переконаний, що якщо Трамп стане президентом, то він виведе американський ядерний щит із Європи і повернеться спиною до НАТО. Тоді Німеччина, на відміну від Франції і Великої Британії, якщо вона опиниться в конфлікті з Росією через надання Taurus, залишиться без ядерного захисту», ‒ сказав Ходжес.

Читайте також: В чому полягає загроза Трампа для Європи? — Foreign Affairs

Шольц оголосив у своєму дописі в соціальній мережі X, що Берлін має намір надати Україні додаткову систему протиповітряної оборони Patriot, про що Київ також неодноразово просив. Президент Володимир Зеленський подякував німецькому лідеру за це рішення, але також критично поставився до рішення канцлера не надавати Україні далекобійні ракети.

«Наскільки я розумію, канцлер вважає, що, оскільки він є представником неядерної держави, це єдина зброя, яку має Німеччина. Він сказав, що не може залишити свою країну без такої потужної зброї», ‒ розповів Зеленський.

Читайте також: Шольц: Союзники по НАТО можуть передати Україні ще шість систем Patriot

Ходжес також припустив, що адміністрація президента США Джо Байдена «невиправдано боїться» президента Росії Владіміра Путіна.

«Вони думають, що якщо Україна звільнить Крим, це призведе до краху режиму Путіна, або він вирішить, що немає іншого вибору, окрім як застосувати ядерну зброю, аби запобігти цьому.

Я думаю, що це два помилкових необґрунтованих страхи. Крах путінського режиму ‒ це не те, чого ми повинні боятися. Це те, що ми повинні планувати», ‒ наголосив військовий.

Читайте також: План Байдена щодо припинення війни в Україні дуже схожий на план Трампа — WSJ

Колишній американський генерал також висловив сумнів у тому, що Росія «може змусити Україну припинити бойові дії», додавши, що він упевнений у здатності ЗСУ «стабілізувати» лінію фронту і відновити власну обороноздатність.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що відмовляється дати «зелене світло» для постачання далекобійних ракет Taurus Україні, адже для нього головне ‒ не допустити початку війни між НАТО та Росією. Та очільник МЗС Дмитро Кулеба переконаний, що якщо ФРН відправить ЗСУ ці ракети, ескалації чи втягування Заходу у війну не буде. Він додав, що цей вид озброєння є пріоритетом для Сил оборони у 2024 році.

Читайте також: The HILL: Захід не в змозі відповісти на виклик «стратегічного недоумка». США – найбільший лицемір

Нагадаємо, Ходжес говорив, що одним із найважливіших кроків на шляху до успіху України є чітка заява з боку США та ЄС про те, що в їхніх власних стратегічних інтересах допомогти Києву перемогти РФ. На думку Ходжеса, неспроможність нинішньої американської адміністрації чітко пояснити це своїм громадянам призвела до непослідовної та «самостримувальної» політики, а також до повільного покрокового прийняття рішень та підходу надання військової допомоги Україні «по крупинці».