UA / RU
Підтримати ZN.ua

Столтенберг їде до Угорщини шукати компроміс з Орбаном щодо України

«Я знаю, що Угорщина має певні застереження», зазначив генсек НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що «залишив відкритою можливість» для Угорщини відмовитися від пакету допомоги Україні. Він зазначив, що проведе переговори з прем'єр-міністром Віктором Орбаном під час візиту до Будапешта 12 червня. 

«Я знаю, що Угорщина має певні застереження. Ми будемо шукати рішення, і я обговорю це з Орбаном», – сказав Столтенберг у Ризі після зустрічі з регіональними лідерами «Бухарестської дев’ятки», яку Угорщина проігнорувала 11 червня, повідомляє Bloomberg. 

Генсек НАТО в інтерв'ю заявив, що «буде шукати компроміс», зазначивши на те, що члени Альянсу раніше відмовлялися від участі в минулих місіях, в тому числі в Лівії та Афганістані.

Читайте також: Угорщина може "попрощатися" з високою посадою в ЄС: Брюссель втомився від обструкціонізму Орбана — Politico 

Заклик Орбана відмовитися від майбутньої військової допомоги Україні викликав занепокоєння серед союзників по НАТО щодо прецеденту, який він може створити як для майбутніх кроків Угорщини в Альянсі, так і для інших членів, які потенційно можуть зменшити підтримку Києва, зазначає Bloomberg.

Неодноразові заклики угорського лідера до Заходу повністю припинити допомогу Україні та спроби торпедувати пакети підтримки з боку Європейського Союзу поставили під сумнів позицію Орбана в НАТО, особливо у світлі поглиблення економічних зв'язків Будапешта з Росією.

Читайте також: Посли ЄС вкотре не змогли ухвалити рішення щодо початку переговорів з Україною про вступ через позицію Угорщини

Нагадаємо, джерела Financial Times повідомили, що дискусії про виключення Угорщини з «Бухарестської дев’ятки» «дуже серйозні», а один зі співрозмовників видання припустив, що B9 «зустрічається в такому форматі востаннє». Проте, за словами президента Чехії Петра Павела, на саміті у Ризі 11 червня про це не сказали «жодного слова».

Раніше прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Будапешт працює над «переоцінкою» концепції свого членства в НАТО, щоб отримати можливість потенційно відмовитися від поглиблення підтримки України з боку Альянсу.