UA / RU
Підтримати ZN.ua

Статус УБД: як його самостійно отримати військовим та звільненим зі служби

В Міноборони пояснили, як це зробити.

Громадяни України, які стали на захист країни, мають право на отримання статусу учасника бойових дій (УБД). Він дає право на певні пільги. В Міністерстві оборони України пояснили, як його можна отримати зараз.

Читайте також: Соціальна підтримка: як УБД оформити пільг на комунальні послуги

Там зазначили, що існує декілька шляхів подання документів військовослужбовцями для отримання статусу учасника бойових дій. Заяву можна подавати в паперовій або електронній формі.

Як отримати статус УБД особам, які звільнені з військової служби

Для пришвидшення розгляду заяви особам, які звільнені з військової служби у Збройних Силах України, рекомендуємо звертатися до ТЦК та СП за місцем реєстрації (перебування на військовому обліку).

Міністерство оборони України

Як отримати статус УБД чинним військовослужбовцям

Для чинних військовослужбовців або їхніх представників передбачений інший порядок.

Військовослужбовець (особа, звільнена з військової служби) або його представник може підписати заяву (звернення) до Комісії, використовуючи Портал Дія, шляхом накладення віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID») особи та подати їх на адресу електронної пошти: zvernmou@post.mil.gov.ua  

Також можна з накладанням електронного цифрового підпису, згенерованого встановленим порядком, звернутися на адресу електронної пошти для надсилання звернень напряму: zvernmou@post.mil.gov.ua

Через Портал «Дія» або напряму на адресу електронної пошти подаються:

Міністерство оборони України

Є також інший варіант. Військовослужбовець або його представник може підписати заяву (звернення) до Комісії і надіслати його через поштове відділення національних операторів поштового зв’язку на адресу відповідної комісії.

Заява (звернення) подається на адресу Комісії того органу військового управління, якому підпорядкована військова частина, де військовослужбовець проходить або проходив військову службу.

В цьому випадку подаються:

Якщо військовий не знає, якому органу військового управління підпорядкована його військова частина, заява (звернення) надсилається не на Комісію, а на адресу виду (роду) військ, якому вона підпорядкована, або Міністерства оборони України.

Зразки заповнення заяви (звернення) військовослужбовця Збройних Сил України (особи, звільненої з військової служби), його представника можна знайти за посиланням.

Міністерство оборони України

Нагадаємо, які пільги передбачені для учасників бойових дій (УБД).