UA / RU
Підтримати ZN.ua

США та союзники не обговорюють супровід кораблів з українським зерном у Чорному морі — Білий дім

США шукають інші шляхи транспортування зерна.

США та союзники не обговорюють можливість супроводу кораблів з українським зерном у Чорному морі, однак шукають інші шляхи перевезення зерна – наземним або річковим способом. Про це заявив координатор стратегічних комунікацій Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі в інтерв'ю “Голосу Америки”.

“Ні. Про введення військових кораблів у Чорне море зараз не йде активна дискусія. Я думаю, ми всі розуміємо, що це лише посилить напругу і збільшить можливості для потенційного конфлікту між Заходом і Росією, а це не те, чого ми прагнемо”, - сказав Кірбі.

За його словами, США хочуть, щоб зерно з України йшло на зовнішній ринок і щоб зернова угода була продовжена.

“Будемо працювати з нашими союзниками та партнерами, щоб знайти інші наземні або можливо річкові маршрути, якщо якісь будуть доступні”, - додав він.

Читайте також: ЄС не має чіткого плану для додаткового фінансування транспорту зерна з України – Reuters

Нещодавно адмірал ВМС США у відставці та колишній головнокомандувач об'єднаними збройними силами НАТО в Європі Джеймс Ставрідіс запропонував створити міжнародний конвой у Чорному морі, який міг би захистити гуманітарні кораблі, на прикладі операції Earnest Will, коли такий конвой захищав транспортування нафти через Ормузьку протоку.

The Times повідомляло, що Британія обговорює з союзниками по НАТО та іншими країнами відправку військових кораблів в Чорне море для захисту вантажних суден з українським зерном. Зокрема, за даними видання, тривають переговори про створення "коаліції" з різних країн, які можуть приєднатися до ініціативи Британії.

Читайте також: Контрнаступ і "зернові удари" Росії виводять війну на нову фазу – Bloomberg

13 липня глава Кремля Владімір Путін пригрозив виходом із зернової угоди, заявивши, що РФ готова повернутися, коли ООН виконає всі умови щодо Росії. 17 липня РФ заявила, що не продовжить участь у зерновій угоді. Захід розкритикував дії Кремля.

РФ — давній конкурент України з постачання зерна на світові ринки. Користуючись нагодою, підступний агресор намагається позбавити Україну чорноморського шляху експорту зерна. Чому в нього це не вийде за жодних обставин, читайте в статті Лариси Гук «Експорт зерна: РФ не вдасться витіснити Україну з ринків продовольства».