Через зростання занепокоєння щодо здатності західних країн оперативно поповнювати запаси боєприпасів, США зосередяться на допомозі українцям налагодити спосіб ведення бою, використовуючи не так масовані артилерійські обстріли, як маневреність військ на полі бою, пише POLITICO.
Міністр оборони Ллойд Остін, виступаючи перед журналістами після зустрічі в Брюсселі з іншими лідерами НАТО, натякнув на певну стурбованість у Вашингтоні та в інших країнах щодо наявності таких запасів. За його словами, Україна вже використала багато артилерійських боєприпасів.
«Ми з нашими міжнародними партнерами зробимо все можливе, щоб гарантувати, що ми надамо їм якнайбільше боєприпасів якомога швидше», — заявив він.
У той час, як США та Європа шукають способи збільшити виробництво снарядів, щоб утримувати укомплектованими свої власні склади та постачати їх Україні, аби вона могла здійснити наступ щойно дозволить погода, союзники також розглядають поточні навчання українських військових в Англії та Німеччині для зміни тактики України на полі бою. Частково це означає пошук способів відбиватися від Росії, не витрачаючи надто багато боєприпасів.
«Ми працюємо з українськими солдатами в різних місцях по всій Європі, щоб навчити їх формувати диспозицію за допомогою в тому числі і маневрування замість застосування лише артилерії. Таким чином вони зможуть діяти ефективно, витрачаючи менше артилерійських боєприпасів», — сказав Остін.
Велика Британія, яка вже навчила 10 тисяч українських солдат тактиці піхоти, пообіцяла за допомогою Норвегії, Нідерландів та інших інструкторів НАТО на місцях навчити цього року ще 20 тисяч.
У вівторок на зустрічі контактної групи з питань оборони України в Брюсселі відбулися певні рухи щодо вирішення питання артилерії.
Франція та Австралія домовилися співпрацювати, щоб виробляти більше 155-мм боєприпасів, які є основою нещодавно отриманого Україною західного артилерійського арсеналу.
Упродовж останнього року США також намагалися збільшити власне виробництво 155-мм снарядів, адже Україна продовжує випускати тисячі снарядів на день, використавши вже понад мільйон наданих США та союзниками 155-мм боєприпасів,.
Армія США вже пообіцяла до 2025 року потроїти щомісячний випуск снарядів із довоєнних 14 тисяч на місяць до 90 тисяч.
Скорочення запасів боєприпасів не обмежується лише артилерійськими снарядами. Під час останніх зустрічей у Пентагоні офіційні особи США повідомили представникам Києва, що на їхніх складах наразі недостатньо армійських тактичних ракетних систем для українських військових.
Як повідомлялось, влада Німеччини прийняла рішення про відновлення виробництва боєприпасів до зеніток Gepard, які країна в рамках військової допомоги постачає ЗСУ. Збільшити виробництво боєприпасів планує і НАТО.